Radio 1 i letos připravuje zpravodajství z karlovarského filmového festivalu

Radio 1 připravuje zpravodajství z 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Největší domácí filmová přehlídka letos probíhá do 7. července 2018. Zpravodajství přímo z místa konání připravuje moderátor Zdeněk Lichnovský.

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

Zpravodajství bude přinášet aktuální novinky z festivalového dění, krátké rozhovory s hosty festivalu, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů MFF Karlovy Vary. Zpravodajství bude Radio 1 vysílat od soboty 30. června do pátku 6. července, a to vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze.

Letošní ročník vzdá poctu zesnulému režisérovi Miloši Formanovi. Zahajovacím filmem MFF Karlovy Vary 2018 bude Formanův legendární snímek Lásky jedné plavovlásky (1965) a v rámci slavnostního zahajovacího koncertu před hotelem Thermal zazní blok hudby z filmů Miloše Formana v podání Českého národního symfonického orchestru.

Mezi hosty festivalu bude mimo jiné herec a režisér Tima Robbins. Laureát Křišťálového glóbu za umělecký přínos světovému filmu osobně uvede v letním kině Vykoupení z věznice Shawshank. Velké pocty se dočká i populární herec Jaromír Hanzlík, který z rukou Jiřího Bartošky získá Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary za umělecký přínos české kinematografii.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .