Radio 1 tento týden připomíná mezníky uplynulých 27 let

Pondělí 25. března 1991 znamenal pro vysílání Radia 1 významný milník, od RRTV totiž získalo licenci pro vysílání na frekvenci 91,9 FM, Své 27. narozeniny bude slavit přímo v éteru a slavnostní týden zakončí off-air akcí v pražském klubu 007.

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

V týdnu od pondělí 19. března probíhá narozeninový týden Radia 1. Po celý týden se věnují významným událostem uplynulých sedmadvaceti let, ty budou zejména hudební. Stranou nezůstanou ani milníky společenské scény, které přímo souvisí s historií Radia 1.

Moderátoři si mimo události připravili 10 zásadních alb a skladeb za období 1991-2018, které je ovlivnily nebo jsou pro ně hudebním mezníkem, ty posléze přímo ve vysílání Radia 1 představují.

Narozeninové oslavy zakončí Radio 1 zítra, tedy v pátek 23. března večírkem v pražském klubu 007. Pod taktovkou Josefa Sedloně propukne akce „Retro Devadesátky – jarní vydání“. Budou znít klasické hity stylů EBM, Hip Hop, Indie Rock, Rave, Gothic, Crossover, Industrial, Shoegaze, Trance a jiné.

Historie Radia 1 se začala psát 19, října 1990, tehdy ještě jako Radio Stalin. To vzniklo během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Mimo Prahu se dostala stanice ještě do Plzně, konkrétně od září 2016 na kmitočtu 97,5 MHz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .