Nová slovenská platforma od Orange rozšířila testy

Nová slovenská satelitní platforma Orange Sat SK provádí další technické testy na pozici 16 st. východně. Na Slovensku bude Orange jediným operátorem s právem vysílat přenosy fotbalové Ligy mistrů v následujících sezonách.

Logo kanálu Orange Sport – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Logo kanálu Orange Sport – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Právě to je motivem mobilního a IPTV operátora Orange Slovensko, aby své televizní služby rozšířil i na satelit. Na pozici 16 st. východně už působí operátoři AntikSAT a FLIX, kteří se rovněž orientují na český a slovenský trh. Orange bude své služby poskytovat výhradně divákům na Slovensku.

O technických testech informuje web Parabola.cz. V obou testovacích multiplexech na pozici 16 st. východně se objevily další pozice s programy.Vysílání všech kanálů je zakódováno systémy Irdeto a Conax.

Operátor Orange získal licenci na Ligu mistrů od české společnosti O2, která původně zakoupila exkluzivní práva jak pro Českou republiku tak pro Slovensko. Nakonec se ale rozhodla licenci pro slovenský trh odprodat Orange, jelikož služba O2 TV nemá na Slovensku výraznou diváckou základnu. Na českém trhu ale všechny zápasy Ligy mistrů odvysílá O2 TV výhradně sama ve vlastní režii.

Orange hodlá konkurovat všem zavedeným operátorům na slovenském trhu. Kromě vlastní satelitní služby spouští i sportovní programy pod značkou Orange Sport. Vedle Ligy mistrů hodlá podle Živé.sk přinášet i přenosy z české Tisport extraligy nebo fotbalové Fortuna ligy. V podstatě bude Orange Sport na slovenském trhu přebírat výraznou část obsahu od O2 TV Sport.

V rámci své satelitní platformy plánuje poskytovat i české programy Novy a Primy, které jsou předmětem sporů. Nova s Primou zásadně nesouhlasí s poskytováním většiny svých stanic na Slovensku. Orange zatím nekonkretizoval, jak hodlá tuto překážku překonat, ale je možné, že tento záměr nakonec přehodnotí. Satelitní platformu plánuje spustit až v srpnu a do té doby se může situace ohledně slovenského šíření Novy a Primy více vyjasnit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .