RadioProjekt III. + IV. Q 2010: Mapa týdenní poslechovosti dle okresů

radioprojekt_okresy_iii_iv_2010EXKLUZIVNĚ – Sérií analýz poslechovosti dnes mimořádně doplňujeme o exkluzivní článek zabývající se týdenní poslechovostí podle jednotlivých okresů v České republice. Uvnitř článku najdete mapu pokrývající vždy nejposlouchanější rádio v daném okrese a dokument s číselnými výsledky. Čtvrtletní průzkum poslechovosti RadioProjekt zpracovaly pro RS SKMO agentury STEM/MARK a Median.

V textu se dočtete zejména o stanicích dosahující týdenní poslechovosti v celorepublikovém součtu 100 tisíc posluchačů, tedy těch, kteří si danou stanici zapnuli aspoň jednou během týdne. Mapa sleduje vždy jedno nejposlouchanější rádio v daném okrese. V přiloženém PDF dokumentu najdete poslechovost rozdělenou podle všech okresů České republiky, sledujeme v ní pouze rádia přesahující 10 tisíc posluchačů. Pevně věříme, že pro vás bude tato analýza zajímavá. Vyjádřit se samozřejmě můžete v diskuzi pod článkem.

RADIOPROJEKTU III. + IV. Q 2010 JSTE SI MOHLI PŘEČÍST:
DENNÍ POSLECHOVOST:
Nejvíce rostou celoplošná rádia
TÝDENNÍ POSLECHOVOST: Mnohá rádia dosáhla dlouhodobého maxima
ATS & AQH: Zásah v průměrné čtvrthodině se mění spíše u celoplošných stanic
VELIKOST OBCÍ: RadioProjekt III. + IV. Q 2010: Poslechovost podle velikosti obcí

Mapa nejposlouchanějších rádií v okresech ČR

Mapa týdenní poslechovosti znázorňuje vždy jednu nejposlouchanější rozhlasovou stanici v daném okrese, výjimkou je okres Rakovník, zde dosahují tři stanice nejlepšího výsledku (konkrétně Frekvence 1, Rádio Blaník a Evropa 2).

Rádio Blaník vítězí v 16 okresech, vesměs spolu sousedících a především ve středních Čechách. Rádio Impuls má prim v 19 okresech, dominuje naopak na střední Moravě a jižních Čechách. Úspěšná na severu republiky a v Brně je síť Evropa 2, jedničkou je ve 12 okresech. Ve stejném počtu okresů vyhrávají Hitrádia. Frekvence 1 vítězí ve čtyřech okresech.

Z regionálních rádií se dařilo Rádiu Egrensis, které ovládlo tři západočeské okresy, Country Rádio vyhrává tradičně v Praze – západ.  Hegemonii narušuje dále Fajn Radio v Ústí nad Labem, Radio Černá Hora (Trutnov a Ústí nad Orlicí), Rádio Contact Liberec (Jablonec nad Nisou), Rádio Čas (Opava), Relax Rádio (Kladno), Rádio Jizera (Mladá Boleslav), Rádio Jih (Břeclav, Hodonín), ČRo Brno v Uherském Hradišti a v neposlední řadě Rádio Krokodýl v Brně – venkov. Podívejme se nyní podrobně do vybraných okresů.

mapa_okresy_legenda

Mapa týdenní poslechovosti dle okresů, pro zvětšení klikněte myší. Zdroj: RadioTV

PDF DOKUMENT: HITPARÁDA ROZHLASOVÝCH STANIC V OKRESECH

Podrobný pohled do okresů Čech

Vydejme se nyní na pouť po okresech České republiky. Evropa 2 dominuje v Praze, před druhým ČRo 1 – Radiožurnálem vede o 55 tisíce, aspoň jednou týdně ji v Praze naladí 266 tisíc. Třetí Rádio Impuls (178 tisíc) soupeří o prvenství s Rádiem Blaník (171), Frekvencí 1 (170) a Country Radiem (168). Evropa 2 ve středních Čechách zaujímá čelní místa, obdobně je na tom Rádio Blaník.

Z pražských stanic zmiňme ještě ČRo 2 – Praha (108), Rádio Beat (98), Rádio City (94), Fajn Radio (78) či Kiss 98 FM. Na dalších místech vedou vyrovnaný souboj Radio 1 (48), Rádio Bonton (48), RockZone 105,9 FM (45).

Jihočeši favorizují zejména Rádio Impuls a Hitrádia. Najdou se i výjimky, například Tábor zaznaměnává vítězství Rádia Blaník (29).

V Plzni-město přejí posluchači Rock Rádiu Šumava (23), nezahálí ani Kiss Proton (22), Rádio Impuls se umisťuje s minimálním odstupem(21). Západočeské okresy zaznamenávají silné Rádio Egrensis, zejména v domovském Chebu (39), kde vede o dvojnásobek před Frekvencí 1 (19), Hitrádiem Dragon (15) či Evropou 2 (15).

Situace na severu Čech je velmi rozkolísaná, první obsazují rádia velmi rozdílně, mapa rozdělení nejsilnějších stanice je tedy velmi pestrá. V Ústí nad Labem se daří zejména stanicím určeným spíše náctiletým posluchačům, první Fajn North Music (33) vede před Evropou 2 (27). Rádio Contact Liberec (48) v domovském Liberci na druhé místě těsně za Evropou 2 (56).

Východ Čech svědčí tradičně Rádiu Černá Hora, nezahálí ani Hitrádia.

V moravských okresech dominuje zlatá, tedy barva Rádia Impuls

Nesmíme samozřejmě opomenout ani moravské okresy. Morava má takřka jednoznačného vítěze, zlatou barvou Rádia Impuls jsou obarveny prakticky všechny zdejší okresy, například v Ostravě (84) má náskok před Frekvencí 1 zhruba 11 tisíc. Domovský Helax (56) se drží na předních místech.

V sousední Karivné je první Frekvence 1 (66), až do pátého místa jsou rozdíly minimální – Hitrádio Orion (60), Rádio Impuls (58), Rádio Čas (57) a Kiss Morava (57). Rozdíly ovšem v některých regionech nejsou příliš velké, například v Olomouci je první Rádio Impuls s 57 tisíci, následuje Evropa 2 (52) a Rádio Haná (50). Silný výsledek vykazuje rovněž Rádio Rubi (44). Haná a Rubi jsou ve většině okresů nejsilnějšími regionálními stanicemi. V Šumperku se z regionálních stanic daří ČRo Olomouc (21).

Opava podporuje Rádio Čas (56) před Rádiem Impuls (48) má náskok 8 tisíc posluchačů týdně. Ve Vsetíně svádí lítý boj Hitrádio Apollo (31), Rádio Impuls (29), Frekvence 1 (25) či ČRo 1 – Radiožurnál (21).

Pouť zakončíme na jihu Moravy. Rádio Zlín (32), RockMax (32) i Evropa 2 (32) dosahují velmi podobných výsledků. Nejinak je tomu v Brně-venkov, první Rádio Krokodýl (42) s minimálním náskokem před Evropou 2 (40), Rádiem Impuls (40), Kiss Hády (40), Frekvencí 1 (37) a Rádiem Petrov (34).

V Brně-město je situace mírně jiná, první Evropa 2 (97), následují Kiss Hády (92), Rádio Krokodýl (80) a Rádio Petrov (70). Rádio Hey! zaznamenalo 30 tisíc lidí, kteří stanici naladí aspoň jednou během týdne. Břeclav a Hodonín patří Rádiu Jih. ČRo Brno (35) vede v Uherském Hradišti.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. Jose

  Pokud v Libereckém kraji je první EVROPA 2 a druhé RADIO CONTACT LIBEREC.
  Je to sice situace značně šílená, ale snadno vysvětlitelná.
  Na přání Evropy 2 byl RRTV zrušen TRIANGL aby jí nedělal konkurenci.
  Sráčoid Impuls s pokaženou Frekvencí 1 je pak někde úplně jinde, takže se nelze divit, že i někteří starší posluchači nemajíce jinou možnost, volí raději EVROPU 2, nežli hnusem zahlcenou F1 s Impulsem. KISS DELTA z Mladé boleslavi, které se plácá sem a tam o ničem nepřesvědčuje. Zprasené Radio Černá Hora také ne. Hitrádio FM dorazilo do Libereckého kraje pozdě a nemá nejmenší šanci. BEAT a Hey jsou pak pouze pro ty, kdo holdují rockové hudbě. Proglas je pro věřící a COUNTRY RADIO zde do dnešního dne nemá frekvenci a také je nejpožadovanějším rádiem v Libereckém kraji. Radio 1 zde také není a je zřejmě druhým nejpožadovanějším rádiem v kraji. Takže v podstatě se nelze úspěchu E2 v Liberci nikterak divit. Taktéž druhé místo RADIO CONTACT LIBEREC je zdůvodnitelné. Především jde o silnou ženevu, která hraje všude a za všech okolností, což se o ostatních říci nedá. Dále je to absence řádného ČESKÉHO ROZHLASU LIBEREC, které by mělo vlastní kvalitní program 24 hodin po 7 dní v týdnu. Ale jen jakýsi trapný odpojovák studia Liberec od Českého rozhlasu Ústí nad Labem s ještě trapnějším názvem SEVER. Nelze se tedy divit, že lidé hledají raději lokální informace na RCL, nežli na této trapnosti a podvodu ČESKÉHO ROZHLASU. O to více je zarážející, přidělení hned dvou frekvencí další lokální stanici, tedy tzv. Dobrému dnu, zvláště když o onu frekvenci měl zájem např. Bonton. Prostě čirá manipulace od začátku do konce, druhé lokální soukromé rádio je v Liberci zcela zbytečné.

 2. Jan Nový

  Prachatický strakonický , písek okres impuls to u mě zapomente ja bych impuls , evropu2 nevydržel ani 3 minuty hitradio ano ale ne faktor ani fm plus ale když už tak vysočina ani jiné trapnosti u mě vítězí country rádio cca 20 hodin týdně ještě na zprávy radiožurnál ale jenom na zprávy politické žvanění mě nezajímá

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .