Připravenost na digitální rádio není dostatečná, Dánsko proto posouvá vypnutí FM pásma

V případě přechodu na digitální rozhlasové vysílání není vypnutí analogového FM pásma nezbytné. I přesto se některé západní země rozhodly určit rámcový termín, odkdy se bude rádio vysílat pouze digitálně. Dánsko se však nakonec rozhodlo svůj termín přehodnotit.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Jak informuje Český rozhlas prostřednictvím webu Digitální rádio, původní termín vypnutí FM pásma v Dánsku byl stanoven na rok 2021. Nakonec se ale tento termín zřejmě posune na rok 2023. důvodem je údajná nepřipravenost řidičů na přechod k digitálnímu vysílání DAB+.

Za změnou postoje stojí tlak automobilového průmyslu, který kritizoval rok 2021 jako předčasný. Kritika se soustředila na tvrzení, že pokud bude analogové vysílání vypnuto v ohlášeném termínu, dojde k ohrožení motoristů, protože řada z nich nebude mít přístup k aktuálním dopravním informacím,“ uvádí web Digitální rádio.

Čeští posluchači zatím nemusí přechod na modernější standard terestrického rozhlasového vysílání DAB+ aktivně řešit. FM pásmo zůstane u nás v provozu ještě minimálně dalších 8 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .