Posluchači Hitrádií vybrali největší hit kapely Divokej Bill

Měsíc a půl vybírali posluchači Hitrádií největší hit kapely Divokej Bill. Několika tisíci hlasy rozhodli nečekaně jednoznačně. Nejraději mají singl Plakala. Samotní muzikanti z jejich výběru příliš překvapení nebyli.

Vizuál k anketě 20 let s Billem od Hitrádií

Vizuál k anketě 20 let s Billem od Hitrádií

Abych řekl pravdu, za sebe jsem to trochu předpokládal. Tuhle pecku hrajeme nejdéle, celých dvacet let. Tak asi lidem utkvěla v paměti,“ komentoval výsledek bezprostředně po vyhlášení frontman Divokýho Billa Vašek Bláha. Na druhém místě skončilo Malování, třetí Tsunami a těsně čtvrtý Pocit.

Plakala byla první singlem úplně prvního alba Billů. Svůj hlas jí dal každý třetí hlasující posluchač Hitrádia.

Točili jsme tenkrát první desku a nevěděli, co bude její první singl. Měli jsme tam čtrnáct hotových songů a jeden nedodělaný. A tenkrát nám jeden moudrý člověk řekl, ať doděláme ten poslední, že to bude on. A měl pravdu,“ vzpomíná Bláha.

O hlasování byl mimořádný zájem. „Věděli jsme, že je Divokej Bill mezi našimi posluchači velmi oblíbený, už řadu let patří mezi stálice našeho playlistu, takový počet hlasujících jsme ale ani zdaleka nečekali. Každopádně nás velmi potěšil, a věřím, že kluky z kapely taky,“ potvrdila programová ředitelka sítě Hitrádií Markéta Rachmanová.

Kapela Divokej Bill letos slaví 20 let na české hudební scéně. Rok plný oslav chce skupina z Úval u Prahy zakončit stylově – koncertem v O2 Areně 24. ledna 2019.

Mediálním partnerem tohoto koncertu bude Hitrádio.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .