Podzim zahájí Evropa 2 nejen novým zvukem a několika akcemi off-air

evropa2_logo_zapadslunceletoNOVÝ ZVUK E2 UVNITŘ – Od září chystá rádio Evropa 2 pro své posluchače několik novinek, od pondělí 29. srpna nasadilo do vysílání rubriku „FlashBack“, při jejíž příležitosti spustila stanice nový webový stream, moderátorská obměna čeká hitparádu T-Music Chart. Už dnes čeká posluchače jedna z několika off-air akcí. Očekává se rovněž nástup nového ředitele.

Školní rok zahájí Evropa 2 novou grafikou

Po dvou letech přichází rádio Evropa 2 s obměnou zvukové grafiky, nový obal byl vytvořeno in-house mistrem zvuku Karlem Kučerou, ten je zároveň staniční hlasem. Znělky v rádiu získaly zcela novou dynamiku, která koresponduje s hudebním formátem stanice, který vychází z aktuálních trendů.

EXKLUZIVNĚ: NOVÝ ZVUKOVÝ OBAL EVROPY 2

Dosavadní zvukovou grafiku používalo rádio Evropa 2 od září 2009, změna tedy přichází přesně po dvou letech. Rovněž předchozí zvukovou grafiku vyráběla Evropa 2 ve vlastní režii na základě zakoupených zahraničních zvukových kolekcí.

NENECHTE SI UJÍT: 20 let v českém éteru – poprvé s Evropou 2

e2_rannishowliveRanní show Live v Českých Budějovicích

Nasty moderátorem T-Music Chart, více 90. let na E2

Zvukový obal není jedinou novinkou letošního září. Novým moderátorem hitparády Evropy 2 je Petr Cerha, známý zejména jako Nasty (mimo jiné moderuje na TV Óčko). Do týmu Evropy 2 nastoupil letos v červenci, částečně se podílel na grafice rádia „beat-boxovými“ zvuky. První T-Music Chart moderuje už ve čtvrtek 1. září od 18:00 (repríza v neděli od 18:00), na postu moderátora střídá po pěti letech Libora Boučka, ten nadále moderuje Afterparty 9-12.

PŘEČTĚTE SI: Nové streamy Evropy 2 nejen pro mladé

Nasty od září dostává pravidelný vysílací čas i o víkendech 6-10, Martin Hovorka se posouvá na 10-14, Raego zůstává v čase 14-18. Novinkou v programu je pravidelná rubrika Flashback, slýchat ji můžete ve všední dny, vždy v 10:30 a 17:30. Moderátoři v ní představují největší hity z 90. let, každou skladbu doplní vlastním komentářem. Rubriku doplňuje Evropa 2 zbrusu novým webrádiem „E2 FlashBack“, naladíte jej na www.evropa2.cz.

e2_flashbackNový internetový stream Evropy 2 nese označení „Flashback“, hraje jen hity 90. let

Růžový den Evropy 2 a párty v Budějovicích

Známá blondýna z videoblogů Evropy 2 – PuPINKa – a moderátor Pavel Cejnar zvou posluchače Evropy 2 na „Růžový den“. Bláznivá růžová párty začíná v 17:00 na Palackého náměstí v Praze, všichni účastníci mají přijít v růžovém a pomoci vytvořit rekord o „nejrůžovější fotku světa“. Následně se růžová párty přesune do P.M.klubu, kde bude zábava pokračovat za účasti DJ a moderátorů Evropy 2, kteří se zúčastní autogramiády a následného večírku. Vstup není omezen věkem.

Z ARCHIVU: Prozkoumejte studio E2 na novém webu

První poprázdninovou destinací roadshow Evropy 2 „Ranní show Live“ se 2. září stanou České Budějovice. Páteční noc v KD Vltava od 20:00 nabídne hvězdy Evropy 2 (Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Lucie Šilhánová, Pavel Cejnar), kapelu Nightwork, tanečníky a laserovou show. Právě kapela Nightwork své fanoušky potěší hodinovým koncertem.

e2_ruzovydenspupinkouRůžový den s PuPINKou a Evropou 2 už 1. září v Praze

Petr Vladyka skončil, čeká se na nástupce

Dnes by stanice Evropa 2 měla oznámit jméno nového ředitele. Petr Vladyka, který v rádiu působil od roku 2004, se rozhodl přijmout nabídku TV Prima a právě od 1. září zde bude zastávat pozici programového ředitele.

K TÉMATU: Petr Vladyka končí jako ředitel E2, bude řídit program Primy


Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Martin Petera

   Na které frekvenci se Vám to děje? Například mně se na 99,3 FM ohlašuje správně jako E2 Morava.

  1. Jerry Prohaska

   Co já jsem dostal info, tak například na 105,5 FM v radiotextu se nezobrazují názvy skladeb, ale přímo „E2 – 105,5 FM“. Poptáme se přímo v E2 a dáme vědět.

 1. -Beny-

  Ve Zlíně vysílá Evropa 2 na 95,5 FM. V posledním roce se její signál ve zlínském kraji rozrostl na úplné pokrytí, vysílání je převzato zřejmě ze zlínského vysílače, protože zde hlásí frekvenci 95,5 FM i když máte v Uh. Hradišti naladěno 95,8, v Uh. Brodě 88,4 FM atd.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .