Návrat Rádia Zlatá Praha? Zkouší skupinové financování

Rádio Zlatá Praha vysílalo v klasickém éteru do roku 2002. Své vysílání obnovilo přes internet v roce 2012 přibližně na rok a půl. Většinu tohoto času vysílalo pod upraveným názvem „Zlatka“. Nyní se pokouší o restart prostřednictvím skupinového financování na Startovači.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Dlouho jsem přemýšlel a zjišťoval zda je v dnešní době vůbec rozumné zakládat internetové rádio, přeci jen existuje spousty serverů jako je například Spotify, ale po konzultacích s lidmi z reklamní a PR agentur, jsme došli k tomu, že fenomén jako bylo rádio Zlatá Praha má velkou šanci uspět na trhu,“ píše autor projektu a majitel původního internetového Rádia Zlatka Michal Krause na webu Startovač.cz.

Požadovaná částka na rozběh projektu činí 1 milion korun. Mezi odměnami, které mohou podporovatelé získat, je kromě upomínkových předmětů a návštěvy studia i možnost předplacení vysílacího času případně obchodní podíl ve společnosti.

Rádio Zlatá Praha vysílalo ve své tradiční éře v Praze a středních Čechách. Internetová éra se vyznačovala upraveným názvem Rádio Zlatka. O ukončení vysílání jsme v roce 2014 psali i zde na webu RadioTV.

Rádio Zlatka jsem bral jako srdcovou záležitost, za dosavadních podmínek ale bohužel není možno tento projekt držet při životě. Chtěl bych poděkovat všem z našeho týmu, kteří stáli za tvorbou kvalitního obsahu na profesionální úrovni a samozřejmě také posluchačům a fanouškům Zlatky za přízeň a oddanost jak v éteru, tak i na akcích, které jsme pod hlavičkou Zlatky pořádali. Byla to zajímavá zkušenost, ale bohužel takto úzce hudebně zaměřené rádio nemá šanci na přežití,“ napsal Michal Krause v roce 2014 na webu stanice, když oznamoval ukončení vysílání.

S novým projektem si věří i díky skupinovému financování. Právě to má v první fázi ukázat skutečný zájem posluchačů o toto rádio.

Nový projekt počítá s vysíláním přes internet. Vstup do FM pásma a do digitálních sítí není v plánu. „Vysílání v mulitplexu DAB a DAB+ je příliš finančně nákladné a pro mnoho lidí zatím nedostupné,“ píše ve svém projektu Michal Krause.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .