Digitální rozhlas ze Žižkova odstartuje plným výkonem až v srpnu

Český rozhlas začátkem srpna spustí avizované digitální vysílání s plným výkonem. Experiment bude probíhat po dobu jednoho roku a provozně jej zajistí České Radiokomunikace. Vysílání by mělo zasáhnout až 17 procent populace.

Foto: towerpark.cz

Foto: towerpark.cz

V programové nabídce budou celoplošné, digitální i speciální stanice ČRo

Vysílání pro Český rozhlas zajistí České Radiokomunikace z hlavního pražského vysílače Žižkov na kanále 12C s plným výkonem 20 kW. Posluchači budou mít možnost přijímat úplné portfolio celoplošných a digitálních stanic rozhlasu. Na testu ale nebudou participovat soukromé stanice, tudíž se posluchač prozatím nedočká rozšíření programové nabídky o úplně nová rádia.

Rovněž je důležité zmínit, že celé vysílání bude testovací povahy a není primárně určeno pro individuální příjem. Z tohoto důvodu tedy není garantováno ani pokrytí ani nerušený provoz a technické parametry se mohou v průběhu roku měnit. Pro nadšence digitálního rozhlasového vysílání nicméně půjde o vítané rozšíření přijímových možností.

Termín spuštění byl posunut, mohou se měnit i technické parametry

Termín spuštění se mírně posunul, původně se mělo vysílat už v červenci. Nakonec byl termín stanoven na 6. srpen. Vzhledem k experimentální povaze celého projektu může být i toto datum nakonec ještě upraveno.

Pokrytí experimentálního multiplexu DAB z žižkovského vysílače, kliknutím zvětšíte

Pokrytí experimentálního multiplexu DAB z žižkovského vysílače, kliknutím zvětšíte

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,