České Radiokomunikace potvrdily projekt digitálního rozhlasu ze Žižkova, vysílání odstartuje zřejmě v červenci

Zástupci Českých Radiokomunikací potvrdili, že společně s Českým rozhlasem zahájí vysílání DAB multiplexu z pražského Žižkova s využitím plnohodnotného výkonu 20 kW. Rozhlasoví nadšenci tak získají další možnost příjmu digitálních stanic Českého rozhlasu.

cesky-rozhlas-logo-5-651

Rozhlas a Radiokomunikace budou testovat poslech i nové služby

Oprávnění vysílat ze Žižkova přiklepl Český telekomunikační úřad oběma institucím – rozhlasu i Radiokomunikacím. Experimentální vysílání tak vůbec poprvé poběží ze žižkovského vysílače a využije plnohodnotný výkon 20 kW. Radiokomunikace budou v tomto DAB multiplexu vysílat výhradně programy Českého rozhlasu. Soukromé stanice se tohoto pilotu prozatím neúčastní.

Digitální rozhlasové vysílání umožní přinášet posluchačům poslech ve vynikající kvalitě i nové služby. Jak ukazují i příklady ze zahraničí, jeho rozvoj by měl být v rukou veřejnoprávního media a mít k dispozici kvalitní infrastrukturu. Proto vítáme iniciativní přístup Českého rozhlasu a poskytujeme naši plnou technologickou podporu. Oceňuji také postup Českého telekomunikačního úřadu, který podporuje rozvoj nových technologií a testování umožňuje,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel Radiokomunikací.

Modelové pokrytí experimentálního vysílání DAB ze Žižkova

Pokrytí experimentálního multiplexu DAB z žižkovského vysílače, kliknutím zvětšíte

Pokrytí experimentálního multiplexu DAB z žižkovského vysílače, kliknutím zvětšíte

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .