Český rozhlas pokračuje v komunikaci tématu rozhlasových poplatků

Český rozhlas pokračuje v kampani Normální je platit v podobě rádio spotů a online formátů. Nyní osloví živnostníky a menší firmy s cílem zlepšit osvětu pokud jde o placení za každý držený přijímač.

cesky-rozhlas-logo-1-651
V letošním roce Český rozhlas realizoval již několik aktivit směřujících ke zvýšení počtu evidovaných poplatníků. Tyto akce posilují vědomí o povinnostech a právech vyplývající ze zákona č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích, mezi dosud nepřihlášenými osobami v České republice. Závěrem letošního roku se Český rozhlas snaží oslovit především poplatníky z řad živnostníků, podnikatelů a firem, které jsou rovněž povinny platit rozhlasový poplatek.

Kampaň Normální je platit se objevuje v podobě rádio spotů a online formátů. Cílem této kampaně je sdělení, že na rozdíl od domácností mají plátci z řad živnostníků a firem povinnost platit za každý rozhlasový přijímač, který drží.

Právě u firem a živnostníků se často setkáváme s neznalostí zákona o rozhlasových a televizních poplatcích a mimo jiné v tom, že každé autorádio je předmětem rozhlasového poplatku. Pokračujeme v krocích vůči neplatičům tak, jak jsme si je pro letošní rok naplánovali. Pokud má Český rozhlas v době zvyšujících se nákladů na provoz vystačit s příjmy, které mu určuje legislativa, pak nemůžeme být benevolentní,“ řekl Ladislav Musil, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu.

Rozhlasovým přijímačem je vedle běžného rádia též radiobudík, autorádio, minivěž nebo počítač s FM či DVB-T tunerem a stejně tak televizor se set-top-boxem nebo tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/S/C nebo programů kabelové televize.

Informace o poplatcích, jejich výši a způsobu placení naleznete na webu www.rozhlasovypoplatek.cz.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. rdsman

  Normální je platit – ano, za službu, o kterou mám zájem a prokazatelně ji odebírám. Pokud pominu stálé bobtnání státních médií, které jde zcela proti ekonomické realitě i zájmu občanů, samotná záminka pro tohle všechno – tzv. veřejnoprávnost – je dokonale zdiskreditována právě tím matením, co je a není normální. To, co se státní média snaží lidem vštípit jako normální, z mého pohledu normální opravdu není.

  1. libca

   No, ono v Evropě je dost států, co neplatí rozhlas ani TV.

 2. Matou

  Nojo, ale proč teda nemam možnost platit stanici kterou poslouchám a mám platit Českýmu Rozhlasu? Jejich vysílání vážně neposlouchám, naopak mne štve že zbytečně blokujou kmitočty v pásmu VKV FM. Vážně, znám velice málo lidí co poslouchá veřejnoprávní rozhlas. Myslím, že by bohatě stačila jedna nebo dvě stanice veřejnoprávního rozhlasu na střední vlně. AM na mluvený slovo stačí. :) Je tady bordel, každá druhá stanice na pásmu VKV je ČRo, každou jejich stanici slyšim na pěti kmitočtech, pak několik velkejch stanic který si jsou žánrem dost podobný, ale alternativa skoro žádná. Alespoň že tady vysílá to Country radio, je mi 21 ale co zrušili Zlatou Prahu a Kiss FM tak sem radši přeladil a naučil se vnímat i jiný žánry, než poslouchat ty strašně cool cápky na Fajnrádiu, jak tam pouštěj takovou tu cool hudbu co zpívaj negři se zlatejma řetězama…A strašně moc holek okolo 16 let co znám poslouchá Blaník, to dřív nepamatuju, ale maj rozum :))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: