Český rozhlas Plzeň a RTI cz v sobotu pořádají Den s digitálním rádiem

Operátor digitálního rozhlasového vysílání RTI cz pořádá ve spolupráci s Českým rozhlasem Plzeň akci Den s digitálním rádiem. Ta se uskuteční v sobotu 14. září od 10:00 v prostorách plzeňského studia ČRo.

Ilustrační foto k akci Den s digitálním rádiem. Fotografii poskytl operátor RTI cz

Ilustrační foto k akci Den s digitálním rádiem. Fotografii poskytl operátor RTI cz

Návštěvníci si mohou vyzkoušet nové typy rozhlasových přijímačů a antén, a možnosti technologie. Součástí akce budou i přednášky a prezentace. K dispozici na vyzkoušení bude i rádio pro nevidomé nebo mobilní telefon s DAB+ a nově i autoadaptéry pro digitální rozhlas v automobilech.

Součástí dne je výstava rozhlasových přijímačů, vybrané přijímače bude možné zakoupit přímo na akci. Kromě novinek od společnosti TECHNISAT, IMPERIAL nebo PURE se nově budou prezentovat například HAMA, KENWOOD, POP nebo SILVERCREST. Všichni návštěvníci si mohou vyzkoušet rozhlasové přijímače a seznámit se s funkcemi.

Digitální rozhlasové vysílání v České republice je dlouhodobě k dispozici už od roku 2011. Posluchači mohou takřka tři desítky rozhlasových stanic v tomto standardu. Digitální cestou lze poslouchat i všechny stanice Českého rozhlasu a to nejen prostřednictvím DAB+ multiplexů, ale i přes sítě DVB-T, DVB-T2 a satelitní DVB-S2.

Posluchači mají a ještě mnoho let budou mít k dispozici i analogové vysílání v pásmech FM a AM. Analogové a digitální rozhlasové vysílání na běžnou anténu společně funguje v mnoha zemích. Posluchač má zároveň i další možnosti jak poslouchat různé rozhlasové programy. K rozvoji nových způsobů rádia nejvíce přispěl internet.

Populární je online streaming na PC nebo poslech prostřednictvím aplikací v mobilních telefonech. Velké oblibě se těší i tzv. podcasty, tedy ucelené pořady, které se prostřednictvím speciálních aplikací přímo stahují do mobilního telefonu. Posluchač má díky tomu k dispozici vždy nejnovější díl svého oblíbeného pořadu nebo nejčerstvější vydání zpravodajské relace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .