České Radiokomunikace posílily pokrytí digitální sítě Českého rozhlasu

České Radiokomunikace připojují do sítě digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu další tři vysílače. Vedle Prahy a Berouna bude multiplex veřejnoprávního rozhlasu dostupný i z vysílačů v Plzni, Brně a Ostravě.

Digitální radio přijímač DAB, ilustrační foto: Shutterstock.com

Digitální radio přijímač DAB, ilustrační foto: Shutterstock.com

Dosavadní vysílání probíhá z pražského Žižkova a z Berouna, nově se přidají vysílače Plzeň – Radeč, Ostrava – Hošťálkovice a Brno – Hády.

Pokrytí vysílání multiplexu Českého rozhlasu ve standardu DAB+, které technicky zajišťují Radiokomunikace, se zvýšilo na 40,1 % obyvatelstva.

Rozhlas je posledním analogovým médiem a jako takový musí usilovat o modernizaci způsobu svého vysílání. Digitální rozhlasové vysílání přináší posluchačům širší programovou nabídku, vyšší kvalitu přenášeného audio signálu a nové služby,“ upřesňuje Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

Archivní foto - květen 2017. Tisková konference k zahájení řádného rozhlasového digitálního vysílání DAB+ v čele s Českým rozhlasem. Zleva: tiskový mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna, generální ředitel ČRo René Zavoral a ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer. Foto: Český rozhlas

Archivní foto – květen 2017. Tisková konference k zahájení řádného rozhlasového digitálního vysílání DAB+ v čele s Českým rozhlasem. Zleva: tiskový mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna, generální ředitel ČRo René Zavoral a ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer. Foto: Český rozhlas

Technické parametry multiplexu Českého rozhlasu
Typ kódování: DAB+
Lokality a kanály: Praha 12C, Beroun 12C, Plzeň 12C; Ostrava 12D, Brno 12D
Výkon ERP: Praha 20 kW, Plzeň 10 kW, Ostrava 10 kW, Brno 5 kW, Beroun 300 W
Pokrytí obyvatel: 40,1 %

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .