Přechodová síť 12 se výrazně rozšířila, DVB-T2 už pokrývá 94 procent populace

České Radiokomunikace v předstihu spustily dva nové vysílače Přechodové sítě 12, která vysílá v novém standardu digitální anténní televize DVB-T2. V úterý byly uvedeny do provozu vysílače Brno-Kojál a Jeseník-Praděd.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Vyšší pokrytí může přinést nové diváky televizím TUTY a Šlágr

Termín spuštění obou vysílačů byl původně stanoven na čtvrtek 30. listopadu, nakonec k tomu došlo o dva dny dřív. Díky rozšíření sítě do těchto lokalit se pokrytí Přechodové sítě 12 zvýšiilo až na 94 procent domácností.

Před týdnem jsme v rámci páteční analýzy napsali, že operátoři sítí nové generace televizního vysílání se budou muset zamyslet nad tím, jak přilákat diváky. Programová nabídka DVB-T2 totiž zatím nepřináší hodnotu navíc.

Jak nás ale upozornil čtenář v rámci diskusního příspěvku pod článkem, někteří diváci se skutečně dočkají programů, které doposud nemohli přijímat na běžnou anténu. Přechodová síť 12, kterou provozují České Radiokomunikace, totiž kombinuje programy ze všech multiplexů DVB-T provozovaných tímto operátorem.

Díky tomu mohou diváci v rámci jedné sítě přijímat DVB-T2 přijímat jak programy skupin Prima nebo Barrandov, tak i mladší stanice TUTY nebo Šlágr 1 a Šlágr 2, tak další stanice, jejichž příjem může být v některých oblastech problematický.

Signál Přechodové sítě 12 lze totiž přijímat i v místech, kde není dobrý signál multiplexu 3 nebo Regionální sítě 8.

Programová nabídka přechodových sítí DVB-T2

Ilustrační foto Shutterstock.com Přechodové sítě DVB-T2 v první fázi nemají za cíl rozšíření programové nabídky. Budou sloužit zejména pro jednodušší přechod domácností na nový vysílací formát. Až do konce roku 2020 tak budete moci přijímat prakticky ty samé televizní programy jak v původní normě DVB-T tak i v novějším standardu DVB-T2.

Přinášíme seznam aktivních a plánovaných programů v jednotlivých přechodových sítích DVB-T2.

Přechodová síť 12 – České Radiokomunikace
Aktivní programy: TV Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, TV Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Barrandov Family, Óčko, Óčko Star, Óčko Expres, TV Noe, Šlágr TV, Šlágr 2.
Plánované programy: TV Nova, Nova Cinema, případně TUTY TV

Přechodová síť 13 – Digital Broadcasting
Aktivní programy: TV Relax, TV REBEL

Přechodová síť České televize
Plánované programy: ČT1 HD, ČT2 HD, ČT24 HD, ČT Sport HD, ČT :D/ČT art HD

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .