Nový web Radiožurnálu obohatí video stream

radiozurnal_modrePrvní okruh Českého rozhlasu chystá na podzim několik novinek, jednou z nich je i zbrusu nová webová prezentace, ta nabídne i video stream.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál na své internetové prezentaci chystá mnoho vylepšení, nové stránky Radiožurnálu by měly být zprovozněny letos na podzim. Novinkou bude živá webkamera, informaci nám potvrdil Český rozhlas. Návštěvníkům webu nabídne přenos ze studia především ve všední dny (zejména Ranní, Dopolední a Odpolední Radiožurnál), stream by měl přenášet i Víkendový Radiožurnál. Režii obstarají moderátoři Nočního Radiožurnálu. Posluchači budou mít brzy možnost nahlédnout do studia a vidět zákulisí, uvítat lze webkameru zejména při rozhovorech s hosty ve studiu. Se živými videopřenosy nepřichází Český rozhlas poprvé, předvolební debaty Martina Veselovského zprostředkovaly divákům pohled na všechny díly maratonu.

PSALI JSME: Bohatý servis Radiožurnálu, letos ne však na Jadranu

Připomeňme, že na přelom srpna a září plánuje ČRo 1 – Radiožurnál spuštění nové zvukové grafiky. Informaci nám potvrdila pro RadioTV v březnovém rozhovoru Hana Hikelová, ředitelka zpravodajských stanice Českého rozhlasu: „Od konce loňského roku pracujeme na nové variantě, v průběhu dubna bude nové znělky natáčet SOČR a počítám s tím, že bychom novou grafiku nasadili nejpozději od září letošního roku.“ Aktuální podobu zvukového obalu uvedla v život někdejší ředitelka Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál Barbora Tachecí, jednalo se o však jen o úpravy předchozího identu.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Barka

    A ta webkamera tam bude proč? Tím se zlepší zpravodajství nebo co to je? Já to
    nechápu. Ani nechápu proč se natáčejí nové znělky a videa. Taktéž je mě záhadou, kdo
    tyto zbytečné pitomosti financuje. Že bych to byl nakonec já ,se svými poplatky?
    Já bych poplatky neplatil už dávno, ale vždycky se doma někdo obětuje a zaplatí.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .