Komise ČTÚ rozdělila kraje zájemcům o digitální rozhlas

ctubudovamalaV minulém týdnu rozdělila výběrová komise předložené přihlášky do výběrového řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů krajských sítí pro zemské rozhlasové digitální vysílání.

Na Českém telekomunikačním úřadu (ČTÚ) proběhlo v minulém týdnu zasedání výběrové komise, ta rozhodovala o tom, kdo bude moci poskytovat služby šíření zemského digitálního rozhlasového vysílání a mobilních multimediálních aplikací. „Na tomto zasedání výběrová komise projednala výsledky hodnocení nabídek. Ve všech dále uvedených výběrových řízeních výběrová komise použila pro výběr nejlepší žádosti hodnotící kritérium ‚výše nabídnuté částky za udělení práva k využívání rádiových kmitočtů‘,“ uvádí ČTÚ na svém webu v tiskové zprávě.

K TÉMATU: ČTÚ vypsal tendr pro digitální rozhlas

Na základě hodnocení doporučila komise udělit právo těmto provozovatelům, pro kraje Středočeský a Praha jsou doporučeny České Radiokomunikace a.s. (nabídly částku 1 374 010 Kč), pro Plzeňský kraj pak společnost RTI cz s.r.o. (90 000 Kč). Společnost Teleko, s.r.o. uspěla v krajích Ústeckém (nabídla 90 001 Kč), Libereckém (50 001 Kč), Královéhradeckém (60 001 Kč), Moravskoslezském (160 001 Kč) a Jihomoravském (160 001 Kč).

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Zadávací dokumentace k tendrům pro krajské sítě

Pro Jihočeský kraj se přihlásila jediná společnost – RTI cz s.r.o. Protože tato přihláška splnila všechny náležitosti, doporučila komise, aby ČTÚ ukončil řízení a udělil kmitočty právě této společnosti. Pro Karlovarský kraj nebylo posuzování dokončeno. Naopak v kraji Pardubickém, Olomouckém, Zlínském a kraji Vysočina nedorazila žádná přihláška.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .