TUTY nabídne lifestyle pro mladé, Youtubery i nové Teletubbies

Nová televize pro děti a teenagery TUTY TV dnes představila své programové plány. Sosutředí se na animované seriály, vlastní tvorbu, nejlepší obsah z YouTube a hudební klipy. Vedle vlastní tvorby nabídne i akvizice.

Logo TUTY TV v rámci testovacího vysílání v platformě Skylink

Logo TUTY TV v rámci testovacího vysílání v platformě Skylink

Programové bloky pro nejmenší kombinované s vysíláním pro náctileté

TUTY TV se soustředí na obsah pro děti od 4 do 10 let a mládež od 11 do 17 let. To znamená cílovou skupinu až dvou milionů potenciálních diváků.

Program bude kombinovat bloky pro dvě hlavní cílové skupiny. Od 5:30 odstartuje ranním blokem pro nejmenší. V 7:00 je v plánu hodinový blok s hudebními klipy a motivačním obsahem pro vstup do nového dne. Po osmé hodině se vysílání znovu soustředí na ty nejmenší, bude kombinovat vlastní tvorbu a různé akvizice.

Od 14:00 začíná vysílání TUTY teenager. Blok by měl zahrnovat seriály, magazíny vlastní tvorby, Youtube akvizice a hudbu. Vysílání pro teenagery pokračuje prakticky až do 22:00, ale mezi pátou a šestou večerní by mělo být předěleno ještě jedním hodinovým blokem pro nejmenší.

Nová premiérová řada Teletubbies

Z akvizic se ve vysílání objeví kultovní série pro nejmenší Teletubbies, kde TUTY zakoupila i nejnovější premiérovou řadu z roku 2015. Nejmenší diváky by měl oslovit i Požárník Sam. Dalšími tituly jsou Winx Club, hraný seriál pro teenagery Degrassi nebo kanadský titul LOL, což je cyklus několikaminutových scének.

Vlastní tvorba zahrnuje pořady TUTYriál o tipech na vylepšení dětského pokoje a dalších míst v domácnosti. Magazín Zapotíš se přinese tipy týkající se zdravého životního stylu. Jedním z vlajkových pořadů by měla být i talkshow VIP u vysílaná z vlastního studia, a pořad Tydlity pro nejmenší.

Z YouTube akvizic se objeví denní vlog Lucky a Juan o newyorštích sourozencích, kteří cestují po světě a natáčí výjimečné zážitky. Druhým feature pořadem je Hravý den Marušky (Hope Marie). Celkově TUTY hodlá spolupracovat s přibližně 20 kvalitními Youtubery. Někteří pro televizi budou produkovat i exkluzivní obsah.

TUTY hodlá vysílat volně, i přes satelit

Start vysílání TUTY je naplánován na Den děti, 1. června od 5:30 hod. Vysílání plánuje přes všechny důležité platformy včetně terestrické platformy v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Bude působit v rámci satelitní platformy Skylink, zařadí ji kabeloví operátoři (UPC, O2, časem i další), a vysílání bude k dispozici i online na TUTY.tv.

Z hlediska dostupnosti je důležité, že vysílání bude dostupné v režimu FTA, tedy volně a bezplatně jak v terestrické platformě, tak přes satelit. Znamená to, že televizi TUTY budete moci sledovat i přímo přes satelit Astra 3A, kde bude dostupná bez nutnosti dekódovací karty a bez nutnosti platit jakékoliv poplatky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .