Potřebují rádia vysílání přes internet?

internetvelkyJakkoli se může otázka z titulku zdát nesmyslná, někteří provozovatelé si ji dodnes kladou. Potřebuje vůbec rádio lokálního významu vysílat svůj program přes internet? A co investice do webstránky? Jak může internet ovlivnit prospěch rádia v průzkumech poslechovosti a nejedná se v některých případech jen o vyhozené peníze?

Internetové vysílání nebo webová prezentace je investice jako každá jiná. Každý provozovatel má pro tyto druhy komunikace jiné důvody. Jsou provozovatelé, kteří se bez internetu neobejdou – web pro ně tvoří nutný doplněk k programu nebo službám a přináší jim tisíce reálných posluchačů na internetu. V další kategorii jsou provozovatelé, kteří potenciál internetu příliš nevyužívají, ale ani se mu nevyhýbají. A světě div se – i dnes se najdou provozovatelé, kteří kouzlo internetu ještě neobjevili – příkladem za všechny je Rádio Contact Liberec, které nemá ani web, ani stream.

Internet jako prostředek

Pro většinu provozovatelů jsou internetové aktivity rozšířením portfolia služeb. Například provozovatel Rádia Impuls dlouhodobě buduje portfolio různých aktivit na internetu, a to nejen prostřednictvím vlastního portálu Impuls.cz ale i dalších. Mediální skupina Lagardere využívá celosvětovou síť nejen pro své FM stanice, ale i pro další subkanály těchto stanic, které vytváří pod značkami Frekvence 1 nebo Evropy 2. Nedávno přišla i s hudebním portálem Koule.cz, kterého součástí je aplikace Musiline – jakési inteligentní rádio „na míru“ pro každého posluchače.

Vysílatelů, kteří využívají internet jako prostředek pro další růst, je celá řada. Prostřednictvím internetu je možné, zvláště pro silné a zavedené značky, získat tisíce reálných posluchačů v reálném čase (nad rámec běžného průzkumu poslechovosti), zásobovat je doplňkovými kanály, nabízet podcasty… to vše za účelem získání zajímavého publika, na kterého je možné zacílit reklamu přímo na síti. Pokud se to povede, může mít podobná služba pro provozovatele smysl.

Evropa 2 Lowrider Webradio

Stream jako samozřejmost

Je ale i řada dalších provozovatelů, kteří příliš nevyužívají potenciál internetu. Ostatně, obsadit tento prostor a být na něm úspěšný není až tak jednoduché, a míra konkurence je vysoká. Jenže i tito provozovatelé chápou důležitost internetu jako významného média, a nemalou měrou na něm participují. Pro tyto rádia je web a on-line stream prostředek, jak se dostat blíž k posluchačům. I když zde nevysílají pro desetitisíce posluchačů denně jako jejich větší kolegové, kvalitní a živou webovou prezentaci jakož i stream o síle alespoň 64-128 kbps považují za samozřejmost.

Pokud se provozovateli nepodaří na stream nebo web navázat reklamu, pak mu logicky vznikají další náklady, které by mohl omezením tohoto druhu vysílání ušetřit. Jenže náklady na zavedení a provoz on-line streamu se postupně snižují, a podobná služba se už stává úplným standardem. URL webu je už zároveň součástí komunikace každého rádia, podobně jako například samotná vysílací frekvence.

Stream a web jako nepotřebný artikl

Ač je to k nevíře, i na českém rozhlasovém trhu dodnes existují subjekty, které kouzlo internetu odmítají. Pro konkrétní příklady dokonce ani nemusíme daleko od Prahy. V Liberci vysílá jedno z nejstarších rádií, které necítí potřebu komunikovat jinak než přes klasické FM pásmo. Rádio Contact Liberec existuje už 18 let, ale za tu dobu o sobě nedalo vědět jinak než jednostránkovou prezentací, která má spíš podobu jednoduchého a graficky nepříliš povedeného letáku. Provozovatel sice vlastní doménu RCL.CZ, ale obsah na ní nemá žádný. O internetovém vysílání nemluvě. Paradoxní na tomto vysílateli je i fakt, že vůbec nekomunikuje s médii. V desetileté historii serveru RadioTV.cz nereagoval provozovatel Rádia Contact Liberec na žádný pokus o komunikaci, a zmínky o tomto rádiu nenaleznete ani v jiných médiích. I přesto se samotné rádio může pyšnit relativně vysokou poslechovostí – 113 tisíc posluchačů týdně.

Web Contact Liberec

Není to ale jen Contact, který dlouhodobě ignoruje internet. Něco podobného má na svém kontě i dnes nejúspěšnější slovenské Rádio Expres, které v prvních čtyřech letech existence vůbec nemělo vlastní web ani stream. Pro provozovatele to jednoduše nebyla priorita i přesto, že již po dvou letech se Expres postupně dostával na přední příčky poslechovosti. Dnes ale patří jeho web grafikou i obsahem k nejlepším v oboru, pokud bereme v úvahu jen prezentace slovenských rozhlasových stanic.

I když kvalitou webu někteří čeští i slovenští vysílatelé zaostávají za svou konkurencí, on-line stream je alespoň pro všechny samozřejmostí. I když se ještě i dnes najdou výjimky – například Rádio Dyje spustilo stream až tento týden po více než dvou letech svého provozu. Na Slovensku ho postrádá Rádio RTI, které jeho majitel po dlouhých letech přestal podporovat a nezbyl mu už ani web, licenci však ještě vlastní.

Čistě internetová rádia

Samostatnou kategorii jsou pak čistě internetová rádia. Ty sází na neomezené možnosti pokrytí, rostoucí penetraci broadbandového připojení, možnost on-line poslechu přes mobilní telefony, podcasty výjimečných pořadů a další služby. Největším oříškem je ale nutnost přilákat posluchače na konkrétní web nebo stream. V dnešní době má posluchač internetových rádií na výběr tisíce různých žánrových stanic a na českém trhu stovky původních rádií, včetně těch, které vysílají i terestricky. A podle průzkumů je pozice čistě internetových rádií ještě i dnes poměrně slabá – 90 procent posluchačů na internetu volí osvědčené značky, které zná z FM.

I tak je ale internet významnou alternativou pro komunity a neziskové projekty. Pomocí celosvětové sítě můžete téměř okamžitě a bez větších investic provozovat rozhlasové vysílání pro jakoukoliv skupinu lidí, a pokud jste dostatečně originální nebo máte mnoho následovatelů, tak se o publikum nemusíte obávat. Příkladem jsou evangelizační rádia, například české AWrádio nebo česko-slovenské Rádio 7. Dále jsou tu rádia, které těží z formátové jedinečnosti – dobrým příkladem je Dance rádio, které má za zády silného investora s ambicemi proniknout i do FM éteru. Další vysílatelé se snaží zaujmout kontroverzí – například Rádio4U, o kterém jsme psali v souvislosti s ulítlou noční sexuální show.

A co reklama?

Ačkoliv o reklamu na čistě internetových stanicích není ze strany zadavatelů zájem, i tak může každý vysílatel, který získá dostatečnou komunitu, na svém vysílání i vydělat. Internet nabízí množství možností pro podporu všeho druhu. Díky několika klikům může posluchač okamžitě přispět na provoz nebo odměnit své rádio za kvalitní program. Další příjmy může provozovatel získat i díky prémiovému streamu vyšší kvality, za který je část posluchačů ochotna si připlatit. A rádio může vydělávat i díky tomu, že zorganizuje pro své posluchače různé akce nebo koncerty – pokud má dostatečné publikum, které není příliš vzdálené.

Autor článku:

Komentáře (20)

  1. Jose

    Pokud se podíváme do časopisu Chip 06/2009 od str.72 do str.74 je tam článek postihující fenomen internetových rádií. Článek začíná nadpisem. Hudba dle chuti. A pokračuje. Stará dobrá FM rádia už dosluhují. Nová internetová rádia totiž mohou do vaší kuchyně a ostatních prostorů přinést až 10 000 růzých stanic…Článek pak končí slovy. Internetové rádio je rádio budoucnosti. Co k tomu dodat dál ? Nic. Když v Česku ještě rádia neuměla hrát hudbu. Bylo možné používat tímto způsobem rádia britská, německá, francouzská i americká. Když už se některá česká rádia neučila hrát hudbu. Stejně jim nikdo nepřidělil frekvenci na FM. Takže je stejně nutné používat k jejich poslechu internet. Jak již jsem zde uvedl, mám rád asi 15 českých současných stanic. Na FM z nich chytím pouze 1 a to Beat. To celkem jednoznačně hovoří za vše. Na poslech 14 ostatních musím používat NET. z toho plyne, že FM je vážně už úplně na nic. A celkem chápu, že si to uvědomuje i stanice Impuls i firma Lagardere a všichni ostatní.

    Co se týče RCL. To je atypický případ. Za prvé předseda KSČ, zrůda, která vypínala rockovým kapelám proud, ho ukradl původnímu majiteli p.M.Kosovi. Za druhé od té doby v tom rádiu neudělal vůbec nic a jen ho nechává pomalu hnit a žije z něj celá jeho povedená familie. Využívá toho, že do vzniku Dobrého dne, ten má ovšem podstatně menší dosah, zde nic dalšího místního nebylo. Tedy F1 a Impuls jsou celoplošky. E2 taky. Hey Sever jede na Prahu. Kiss Delta je z M. Boleslavi. Beat jsou pražáci. Černá hora je z Hradce K. A ČRo Sever u Ústí n. L. se směšným odpojování nějakého hodně pofidérního nově vzniklého libereckého studia. Takže, když se vše sečte, je toto RCL jedinou opravdu regionální záležitostí. A je to jediné regionální a libereckými věcmi se zabývající rádio, široko daleko. To je jediné vysvětlení jeho poslechovosti a jediným důvodem proč je posloucháno. Po hudební stránce je to jeden z největších hnusů, který na FM v ČR existuje. A ničím dalším též nevyniká. Je to je ukradené rádio, žijící ze své regionality. K čemuž ostatně net nepotřebuje, protože díky silné ,,ženevě“ jde všude tam o čem vysílá a informuje chytit. A ty ostatní z jiných částí ČR ho chtít poslouchat nebudou, protože k tomu nemají žádný důvod, třeba dobrá hudba apod. Protože nic takového se na něm nevysílá.

  2. Jose

    Když se zde tolik věnuje RCL. Zeptal bych se jinak. Může Dobrý den ohrozit RCL ? Nebo. Proč zrovna my, musíme trpět tím, že zde máme 2 regionální rádia ? Odpověď zní. Nemůže. Chápu, že ODS využila postavení v našem kraji, který nazývá ,,baštou ODS“ a chápu, že přes jejich poslance se jim podařilo zařídit to, že byl suštěn Dobrý den. Chápu také, že občané v kraji velmi špatně snáší některé zejména stavební záležitosti, jako je vytvoření ,,lomu“ ve středu města. Bourání obchodního domu Ještěd. A také nesmyslné mistrovství v klasickém lyžování, kdy dluhy jdou do milionů, pokud vím tak MHD dluží asi 21 milionů. Vysoké škole asi 8 milionů atd. A chápu tedy, že stranická vysílačka byla spuštěna aby názory patřičně modifikovala a občanům vysvětlovala, že to tak není, jak píši ti oškliví novináři a že je všechno v pořádku atd. Tomu by jsem snad i rozuměl. Ale velice špatně chápu, proč k tomu musí vyhrávat komunistickou hudbu, stejnou jako hraje RCL ? Tomu nerozumím. Leda, že by jejich cílení posluchači byli právě členové KSČM, jedině tak by to šlo pochopit. To už si, ale po té mohou pustit rovnou stanici svého soudruha předsedy, tedy RCL. Takže, když se toto sečte, vychází z toho, že Dobrý den, RCL, nikterak neohrožuje a je zcela a naprosto zbytečnou stanicí a škoda, té frekvence, z k teré mohl vysílat klidně třeba pražský Bonton, od Lagardere, který měl o ni zájem.

  3. Jose

    Ještě se malinko vyjádřím k článku samotnému. Drží se trochu jiné věci, nežli té, která by byla zajímavá. Článek pojednává, jako by v duchu prohlášení p.Zelenky, že lidé stejně poslouchají z netu, ta rádia, co jinde vysílají z FM. Toto je samozřejmě velmi smutnou pravdou, ovšem s tou bych se zrovna nechlubil. Je smutné, že se tak musí činit u stanic jako je Country rádio, Radio 1, někteří ještě i u Beatu. Musí se tak činit u Rock Zone u Ethno rádia. U Radia Oldies Olympic atd. Protože tato rádia nemají prostě frekvence v místech, kde žijí jejich posluchači, místo nich ty frekvence byly v mnoha případech zcela zbytečně přiděleny zcela zbytečným zmetkům. Ovšem to je bohužel tento nechutný případ české zvláštnosti. Ale o tom hovořit nechci. Chci hovořit o jiných věcech. Jsou rádia vyhnaná z FM např. Wave. Tak tedy net. Ovšem jsou rádia ač ČRo, co na FM nikdy nebyla např. Leonardo. Jsou ale rádia, co tam byla a nějak se to ukončilo a jsou dál jenom na netu, stále vysílají a stále mají posluchače. Např. Limonádový Joe nebo Sázava. Do této kategorie by šel i zahrnout SAMSON, co by následník Karolíny. Tedy docela by byl zajímavější článek o těhle ,,netových stanicích“ které ovšem doufají, že se FM někdy vrátí. Osobně nechápu, jak je možné pouštět na FM naivní projekty jako Orlík, Dobrý den a nepustit tam ty, co na netu dokazují, že to umí ? Dalším příkladem by mohlo být i Rock Jam Rádio. U toho vůbec nechápu, proč si nežádá na Slovensku o FM, když údajně frekvence jsou, viz. nedávný článek, zde na serveru. Ale šlo by psát o dalších a dalších českých netových stanicích. Dnes jsem se zrovna třeba dočetl, že svoje netové rádio chce spouštět konkurenční web super-rádio. Atd. Jsou jich stovky. A některé jsou zajímavé. Nemusíme již poslouchat rádia britská, německá, jako tomu bývalo. Těch českých už vysílá hodně. Zajímavé je třeba Rock Rebel Rádio. Ale vysílají na NETu. Na FM je nikdo nepustí. Ještě bych znovu i připomněl některé projekty FM rádií. Všichni zanají z FM Evropu 2. Ale jen na netu vysílá Evropa 2 Heavy. Všichni znají na FM rádio Haná, ale jen na netu vysílá jejich rádio Sky Rock, které též bylo vyhnáno z FM, mimochodem. Takže, když se vše shrne. Česká rádia existují a to dobrá a lze si je poslouchat. Ale vysílají na NETu. FM v Čechách asi vlastní a si nejspíše zakoupil soudruh Grebeníček a rádia na něm asi vyhrávají hlavně pro jeho přátele a členy strany, pro normální lidi, tam nahrajou skoro nic nebo jen několik stanic v hlavním městě. FM je prostě hrůza a tragédie. NET je naprosto v pohodě. Vše.

  4. Edison

    Nerozumiem tomu, preco je Radio 7 uvadzane ako internetove radio. Je to satelitne radio, ktore sa snazi preniknut aj do FM. Na Slovensku uz maju prvy vysielac v Banskej Bystrici. V poslednom licencnom konani skusali Zilinu, ale neuspeli.

  5. Ivo Rottenberg

    Nejsem si jistý, zda to sem patří, ale pro mě nemá cenu rádio, ať se jmenuje jakkoli, pokud je vlastní modulace špatná. Jako příklad uvedu ČRo Ostrava, kde bych si rád poslechl Oldies Jirky Tieftrunka v neděli odpoledne. Nedá se to poslouchat, tak čekám na noční reprízu na celostátním okruhu ČRo 2. Ne každá modulace z internetu je k poslouchání, i když je třeba bez šumu a úniků z FM. Je to jako kdysi s DX lovy.

    1. Jose

      Myslím si, že nejen, že to sem plně patří, ale dokonce, že je to jedna z nejzávažnějších otázek kolem ČRo. Již roky zde tvrdím, že by mi byla milejší jedna společná stanice REGINA, která by hrála celoplošně po okruhu ČRo 5 a kde by byly pořady všech ČRo 5. Mluvím o Pořadech. A takové ty věci jako Dobré ráno, a ranní kvákání atd. by prostě neexistovaly. Ovšem všichni mi tvrdí, jak ohromný by to prý byl ,,Krok zpět“. Nic méně. Právě to, co popisujete mne k tomuto mému názoru vede. Máme u nás zákon, že v každém Kraji musí být studio ČRo. tzv. povinná Ragionálnost. Přitom některá nemají, co vysílat. Rozdíly jsou velké. Nynmí RRTV v rámci Must carry vymyslela, že v každé kabelovce musí být celé ČRo. Docela by mne zajímalo zda se tím myslí všechna regionální studia ČRo nebo jen to přináležející onome kraji ? Aby mi bylo rozuměno. Mluvím stále o tomtéž a o tom, co vy. Nezajímá mne zbla vysílání nějakého nám přináležejícího ČRo 5 Sever. Ale měl jsem právě eminentní zájem poslechu nějakých pořadů z ČRo 5 Olomouc a z ČRo 5 Ostrava. Na satelitu ta studia také nejsou. Jediná možnost, jak zde hovoříme, pouze INTERNET. A byl jsem zděšený. Bylo to nekvalitní. Obě i Ostrava i Olomouc. Padalo to. Přebuzené, já nevím co bylo to špatný. Pak asi za 14 dní jedno z toho šlo, ale druhé stejně ne. ANO patří sem vaše poznámka a je to tristní, když tedy platí zákony a blbosti, které platí. Nejsou na satu, nevím zda budou všichni v kabelu, není společná RAGINA a nezbývýá nežli NET, jak jinak, jsme přece v ČR. A ten je rozhašený, ta poslední věc, kterou to jde, když to nejde díky nim normálně. Tak to mne fakt vytočilo. Je dokonce možné, že šlo o to samé, tedy chtěl jsem si poslechnout všechny Oldies pořady na všech ČRo 5. Dokonce jsem myslím k tomu i vyjádřil myšlenku, že by bylo hezké, když by to bylo synchronizované třeba jako německé televize a šlo by jít po ČRo 5 z jednoho studia na druhé a mít tak vlastně další oldies rádio.

  6. Pavel Šorf

    Internetové,Webové stránky k radiím a televizím neodmyslitelně patří.Já mám rád věci barevný.Jak tenkrát měl spot Radio Vox.Poznáte nás po hlase i po tváři nebo tak nějak.Velice rád bych Radio 1,Radio Cauntry…Poslouchal na Nokia Internetové Radio.Poradí mi někdo ?

    1. Jose

      Zdá se, že to dovede tyto streamové formáty:
      AAC+, MP3, WMA.
      Na této stránce
      http://www.play.cz/country-radio
      je Country rádio ve formátech WMA a AAC+
      Na této stránce
      http://www.play.cz/radio-1
      je Radio 1 ve všech třech požadovaných formátech tedy
      i WMA i AAC+ i MP3
      Takže by to mělo fungovat.

  7. Pavel Šorf

    Ja myslel v Nokiích.Mám Nokii N85.Velice rád bych v Nokii N85 poslouchal internetovou podobu Radia 1,Country Radia,Spin…a Slovenská radia.

    Viz: Hudba > Radio > Internetové Radio > Zvolit > Ruční nastavení stanice > http:// Co tam zadat ? Zadával jsem tam třeba http://www.play.cz/listen/listen.php?sh=kissjc&bitrate=128&stype=WMA radio nejde.Stejně tak s 64 kb/s verzí.Mám připojení Na stálo.Na notebooku Acer Extensa 5220 a v Nokii N85 10 stanic co tam je jdou pěkně.Český rozhlas 1 Radiožurnál na 128 kb/s.

    1. Jose

      Když by ani tohle nefungovalo, ještě můžeš použít tento postup. Podívat se u těch rádií, co hrají zda tam u jejich adres není něco jako Editace adresy, Vlastnosti, Podrobnosti, Zobrazení adresy, Upřesnění, či něco podobného. Po té si všechny ty adresy, všech těch hrajících vypsat. Prostudovat si je, v čem se liší, tedy jakou mají koncovku, kde a jak je vypsaný název stanice atd. jak vypadají a podle toho si potom odvodit patřičné adresy pro ty stanice, co potřebuješ.

  8. PV

    :o)), zajímalo by mě zda existuje -mimo mě- nějaký pravidelný čtenář radiotv.cz, který cca více než 4 roky prakticky nevyužívá nic z nabídky českých terestických rádií….
    btw: José, myslím že to není schopen zvládnout.

    1. Jose

      Tak zase, až tak moc se nelišíme. Já už asi 2,5 roku používám (za to ovšem denně) jen jednu jedinou a to 107,8 Vratislavice nad Nisou / 200W. Vše ostatní, co chci slyšet, poslouchám z netu.

    2. PV

      lišíme se poměrně dost, já poslouchám co není teresticky v CZ slyšet nikde, ty využíváš hlavně rádia jež teresticky nevysílají v místě tvého bydliště ale v éteru jsou…

    3. Jose

      Jo. Jasně. Máš pravdu. Došlo mi to až později, jak jsi to myslel. Ano já poslouchám třeba Radio 1 nebo Radio Oldies Olympic nebo Ethno rádio, která sice chytit nemohu, takže nemohu využávat a nevyužívám žádný jejich vysílač na FM, ale je pravdou, že na FM tato rádia existují a svoji nabídku tam mají. Jen mnou nejdou na FM chytit. Ano, to je pravda.

  9. apeiron

    Jestli potřebují rádia vysílat přs net?Ano!!Otázkou ale je jestli čeští posluchači potřebují ty neposlouchatelné stanice na FM.Souhlasím s názory zde v diskusi,že český FM éter je zaplevelen šmejdem nejhrubšího zrna.Kvalitní rádia byla buďto úplně vytlačena z éteru ,nebo mají jen velmi malé pokrytí.Také jste si všimli pravidla,že čím lepší rádio tak tím menší pokrytí má a naopak že ty největší šmejdy mají nevětší(celoplošné) pokrytí?Zajímavá je také situace,že zmizelo plno regionálních rádií a nebo bylo pohlceno sítěmi jako HITRÁDIO FM,HEY,BLANÍK,FAJN RÁDIO atd.Takže třeba tady na severu čech už není rádio které by nepatřilo do nějaké z těchto sítí.A všechny tyto sítě jsou neposlouchatelné a stejné,takže se vlastně výběr stanic postupem času hodně zúžil..Já o tom píši ve svém blogu zde: http://pisateluv.blog.cz/0903/kam-kraci-ceska-radia .Mimochodem Jose se zapoměl zmínit o tanečním rádiu TRIANGL 97,9FM,které bylo také na liberecku zlikvidováno s odůvodněním,že nepřináší přínos pro region a bylo nahrazeno katolickým rádiem Proglas. Já sám také rádia na FM vůbec neposlouchám,protože to co naše rádia nabízejí se poslouchat prostě nedá.Je to pouze několik desítek těch nejohranějších hitů ,které se opakují každý den stále dokola.Stačí si pustit pro ilustraci F1 nebo Impuls a denně uslyšíte např.od Pet Shop Boys-Go West nebo Queen-Radio Gaga.Rádia tvrdošíjně ohrávají pouze tyto skladby,ačkoliv obě kapely vydaly řadu výborných alb.Všechna ráááádia se chlubí jak hrajou ty nejlepší(spíše nejohranější)hity ,ale zajímají ještě někoho?Já osobě dávám přednost netovým rádiím zaměřeným podle žánrů,kde uslyším právě i méně známé neohrané skladby a interprety a žádný pelmel pro široké masy s „osvědčenými“ hity a trapnými moderátory typu Asterová.Výborná jsou také rádia která si můžete sestavit na míru- např.Jango.com.Takže závěrem lze říci ,že pro mě osobně jsou netová rádia důležitější než FM,a to z důvodu širšího výběru a kvality.

    1. Jose

      Když si nainstaluje přehrávač AMAROK, jsou v něm implicitně zadané tyto adresy:

      http://yp.shoutcast.com/

      http://www.jamendo.com/en/radios

      http://podcast.com/

      http://www.magnatune.com/

      Celkem slušný výběr,na každé z nich,řekl bych.
      Tedy já si z takových výběrů jako 85 000 rádií na adrese, těch asi tak 500 vybral.

      No, když zde padlo slovo o Trianglu. Traduje se, že za jeho likvidací stála firma LAGARDERE, která potřebovala vyčistit cestu pro svoji E2 na 88,1 na Liberecku. Už se to zde několikrát probíralo. V současné době ji ovšem v likvidačním jednání, zřejmě překonala firma Media Bohemia, která zřejmě leží občanům v žaludku hlavně kvůli likvidaci Karolíny a Eldorádia. A Lagardere byla odsunuta až na vedlejší kolej a tak se pomalu zapomíná, že stále díky nim leží 4 frekvence zbytečně u soudu. A nyní na sebe zase upozornili, tedy nějak jim otrnulo a už znovu vystrkují drápky. Mám tím na myslí jejich útok na Gama rádio. Respektive napadnutí RRTV ohledně přidělení mostecké frekvence této stanici.

    2. Jose

      Možná by nebylo od věci, když by zde na serveru začali trochu monitorovat situaci a upozorňovali na takové zajímavé věci a je celkem asi jedno zda to dají do rubriky RADIO nebo do rubriky INTERNET. Já třeba dnes od rána poslouchám rádia od těhle…

      http://www.gotradio.com/

      (Když se najede myší na ty zelené čtverečky, tak to černě vypíše rádia v daném žánru…)

    3. Jose

      Je fakt, že na tom internetu je toho tolik, že zapomíná člověk jedno pro druhé.

      Já dobu uvádím tyto hlavní české 4 portály s radii.

      http://www.play.cz/

      http://www.abradio.cz/

      http://radio.ipip.cz/

      http://radio.lide.cz/

      A dnes si po ránu, jen tak kliknu do Oblíbených

      a zjistím, že tam mám třeba i tohle

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=178&quality=asx128

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=105&quality=asx128

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=43&quality=asx128

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=52&quality=asx32

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=260&quality=asx128

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=86&quality=asx128

      http://radia.idnes.cz/player.php?id=244&quality=asx128

      To znamená, že ti také mají svoje rádia.
      Ani nevím, kdy jsem to našel a jak dlouho to tam mám.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .