Z1

z1tv

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Základní, zpravodajský

Provozovatel: První zpravodajská, a.s.
Vysílal od: 01. 06. 2008
Vysílal do:
24. 01. 2011

TOP 5 – Články

Do ČT se vrací Zdeněk Šámal, Milan Fridrich povýší na šéfa programu
Petr Dvořák, nový generální ředitel České televize, představil ve čtvrtek 5. října Radě České televize nové manažery. Pozici ředitele programových okruhů bude zastávat od pondělí 10. října Milan Fridrich, jeho post ředitele sekce ČT Nová média převezme jeho zástupkyně Pavlína Kvapilová. Potvrdily se rovněž další spekulace spojené s příchodem Zdeňka Šámala, tan převezme křeslo výkonného ředitele ČT24.

Václav Sochor: Televize Z1 měla šanci na úspěch, Rádio Česko je nová výzva
Novinář a mediální manager Václav Sochor má zajímavou profesní minulost. V minulosti působil 13 let v české redakci BBC, profesně pamatuje začátky TV Nova, byl u původního projektu televize Z1 a nyní šéfuje zpravodajskému Rádiu Česko. V druhém z řady letních rozhovorů RadioTV se dotkneme nejen těchto témat ale i otázky redakční svobody médií na českém trhu.

Kdo měl v Z1 víc rozumu? Management nebo majitelé?
Další původně česká televize se včera zapsala do historie a to docela unikátním způsobem. Z1 skončila z večera do rána bez předchozího varování. Nechci působit jako generál po bitvě jenže nad způsobem, jakým investiční skupina J&T rozjela a posléze zastavila svůj projekt, opravdu zůstává rozum stát. Včera vyšlo několik noticek o tom, co tato stanice chystá pro letošní rok v oblasti technologie, programu i reklamy. A jaká je realita dnes? Černá obrazovka.

Podzim na Z1: Končí spousta pořadů i někteří moderátoři
Zpravodajská stanice Z1 prochází obnovou. Dá se říct, že ekonomická recese na ni dolehla nejspíš nejvíce ze všech českých televizí. Z1 opouští publicistický formát a zaměří se pouze na ekonomiku. Mnoho pořadů bude zrušeno a zeštíhlí také moderátorský tým. Přinášíme informace o podzimním programovém schématu této stanice i krátký rozhovor s jejím generálním ředitelem Zdeňkem Šámalem.

Martin Mrnka: Liberalizace trhu může znehodnotit současné licence
Generální ředitel zpravodajské televize Z1 Martin Mrnka se ve druhé části rozhovoru pro RadioTV vyjádřil i k plánované liberalizaci trhu, která nastane po vypnutí analogového vysílání. Hodnota licencí současných provozovatelů se citelně sníží, protože na trh bude moct vstoupit kdokoliv a vysílat terestriálně i bez složitého licenčního řízení – postačí mu dohoda s provozovatelem digitálního multiplexu a registrace od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

VYSÍLAČE

Stanice již nevysílá, původně mohli její signál zachytit diváci v Multiplexu C společnosti Czech Digital Group. Bezplatně potom vysílala i přes satelit a své internetové stránky.

Náhled grafiky


Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .