TV Polar

polar

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Regionální
Jazyk: Česky

Adresa: Boleslavova 710/19, Ostrava – Mariánské Hory

URL: http://www.polar.cz/
E-mail: polar@polar.cz
Archiv vysílání: http://www.polar.cz/archiv/porady/regionalni-zpravy-polar/1
Facebook: Oficiální profil TV Polar

Provozovatel: POLAR televize Ostrava, s.r.o.
Platnost licence od: 26. 01. 2012
Platnost licence do:
25. 01. 2024
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/2560957.pdf

TOP 5 – Články

Nové televize můžou vysílat za výhodnějších podmínek
Společnost Czech Digital Group, která provozuje zemský terestrický multiplex 3 přišla s novými podmínkami pro menší digitální televize, jež mají zájem vysílat přes zemské vysílače. Nové televize už nemusí vysílat celoplošně, můžou si vybrat jednotlivé regiony v nichž chtěji působit.

Radim Pařízek a Vladimír Železný připravují televizi Regio, celoplošný program pro regiony
Společné vysílání regionálních televizí ve spojení s centrálním programem by mohla přinést nová televize Regio, kterou plánuje v rámci multiplexu 4 spustit ostravský podnikatel Radim Pařízek ve spolupráci s Vladimírem Železným. Půjde o podobný princip, na kterém do konce loňského roku fungovala televize Prima. Účast v projektu ale bude dobrovolná, nemělo by dojít k provázání vysílacích licencí.

Prima by teoreticky mohla vysílat dvě verze. S regiony i bez nich
Přemalovaný program televize Prima pod značkou Prima family je v éteru už několik dní a spolu s ním i nemožnost regionálních studií RTA připojovat se do vysílání. V tomto kontextu je na místě otázka, jaká budoucnost tyto studia čeká pod vedením Pavla Zuny a pod oficiálně nepotvrzeným údajným majitelem Jiřím Šmejcem. Z nabízených variant je nejpřijatelnější žádost o vlastní licenci nebo dohoda s Primou.

Je to taková Prima tečka za tou naší digitalizací
Když krysy opouštějí dobrovolně loď, znamená to jediné. Plavidlo je definitivně na cestě ke dnu. Když velká televize opouští dobrovolně analog, znamená to jediné. Digitalizace je opravdu u konce. Tou pomyslnou digitalizační krysou se stala televize Prima, když se rozhodla ke zdánlivě neuvěřitelnému kroku. Vrátit licenci na vysílání svého hlavního kanálu. Kdyby podobný krok udělala před pár lety, osobně bych telefonoval do Bohnic.

ČT6 se zaměřením na regiony? Děkuji, nechci!
Poslední dobou je nečekaně živo na regionálně-televizní scéně. Eva Stejskalová, šéfka projektu Regionalnitelevize.cz, by chtěla získat na provoz část z koncesionářských poplatků. Záhy generální ředitel ČT Petr Dvořák oznámil, že kromě dětského kanálu se uvažuje o spuštění dalšího programu se zaměřením na regiony. Je ovšem veřejnoprávní službou informovat o dění na radnicích? Zajímá vůbec někoho tolik informací z regionů?

VYSÍLAČE

  1. [DVB-T] Multiplex 3Síť 3 Multiplex CDG – kanál 48
  2. [DVB-S] prozatím není dostupné

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .