TA3

TA3 je první a dosud jediná čistě zpravodajská celoplošná televize u našich východních sousedů. Vznikla v září 2001, dřív než obdobně zaměřená stanice ČT24 nebo soukromá Z1 TV. Specializuje se na zpravodajské, publicistické a lifestylové pořady. Založil ji bývalý novinář Martin Lengyel, rozjezd stanice financoval britský fond Millennium Electronics a nebankovní finanční instituce Horizont Slovakia a BMG Invest, které si v TA3 předplatily reklamní prostor na čtyři roky. Za několik měsíců ale zkrachovaly. Televize se posléze dostala do portfolia finanční skupiny J&T, nyní ji vlastní skupina kolem podnikatele Ivana Kmotríka.

ta3

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Základní, zpravodajský
Jazyk: Slovenský

Adresa: Gagarinova 12, Bratislava

URL: http://www.ta3.com/
E-mail:ta3@ta3.com
Archiv vysílání: http://www.ta3.com/archiv.html
Facebook:
Oficiální profil TA3

Provozovatel: C.E.N., s.r.o.
Platnost licence od: 06.10 2000
Platnost licence do: 06. 10. 2012
Licence: Není licencována pro Českou republiku

TOP 5 – Články

Překvapivý odchod ředitele Michala Gučíka z TA3. Bude řídit STV?
Slovenská mediální novinářka Miroslava Kernová před několika týdny vydala na svém blogu zajímavou zprávu. Dny generálního ředitele slovenské zpravodajské televize TA3 Michala Gučíka ve funkci mají být sečteny. V tomto týdnu se informace potvrdila a Gučík z televize dobrovolně odešel. Podle neoficiálních informací by časem mohl vést Slovenskou televizi nebo celý veřejnoprávní „telerozhlas“.

Zpravodajství televize TA3 má stejné chyby jako před proměnou
Zpravodajská televize TA3 má po deseti letech za sebou další významný krok. Změnila vizuál, přestavěla zpravodajské studio i newsroom. Podívejme se teď, jaké změny se udály v běžných zpravodajských blocích tak jak jsme je včera vysledovali. Management a reportéři slibovali nejen vizuální ale i obsahové změny. Z tohoto pohledu je nová TA3 zatím zklamáním. Zdůrazňuji slůvko „zatím“.

Zpravodajská televize TA3 se změnila k nepoznání a nabídla reinkarnaci Vladimíra Železného
gucik_ta3Slovenská zpravodajská televize TA3 prošla největšími změnami ve své historii. V posledních dvou týdnech došlo k přestavění newsroomu i jediného vysílacího studia. Renomovaní grafici ze stáje Oreo připravili nový vizuál a stanice dostala i novou programovou strukturu. Pokud bychom tyto změny hodnotili podle prvního dojmu, zvítězila jednoznačně forma nad obsahem. A možná jsme zahlédli i reinkarnaci kultu osobnosti Vladimíra Železného.

Do ČT se vrací Zdeněk Šámal, Milan Fridrich povýší na šéfa programu
Petr Dvořák, nový generální ředitel České televize, představil ve čtvrtek 5. října Radě České televize nové manažery. Pozici ředitele programových okruhů bude zastávat od pondělí 10. října Milan Fridrich, jeho post ředitele sekce ČT Nová média převezme jeho zástupkyně Pavlína Kvapilová. Potvrdily se rovněž další spekulace spojené s příchodem Zdeňka Šámala, tan převezme křeslo výkonného ředitele ČT24.

Televízie JOJ a TA3 zmenili majiteľa
Majitelia súkromnej celoslovenskej stanice JOJ a spravodajského kanálu TA3 včera oznámili dohodu o vzájomnej výmene akvizícií. Spoločnosť J&T Media Enterprises získala od Grafobal Group podnikateľa Ivana Kmotríka televíziu JOJ, a Kmotríkova firma by sa mala stať novým majiteľom TA3. Vyplýva to z informácií, ktoré médiám poskytli obe stany.

VYSÍLAČE

  1. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 5/6
    11 836 MHz – volný program, polarizace horizontální

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .