Nova Sport

Nova sport je původní česká sportovní televize vysílající od roku 2002 pod názvem Galaxie sport. Zakládal ji známý podnikatel na trhu regionálních televizí Martin Kindernay, který vytvořil vůbec první ryze český sportovní program krátce po krachu megalománskeho projektu Sport 1 kabelového operátora UPC v roce 2002. Program Galaxie sport získal po zkrachovalém Sportu 1 práva k několika populárním soutěžím včetně zámořské hokejové NHL, která byla jednou z ikon tohoto programu. Vývoj od Galaxie sport k Nova sport byl postupný – televizi po několika letech ovládla finanční skupina PPF, později se Galaxie sport dostala do portfolia skupiny CME, která vlastní Novu. Od roku 2008 vysílá pod současným názvem Nova sport a provozuje ji přímo společnost CET 21, tedy TV Nova.

novasport

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Sportovní
Jazyk: Česky

Adresa: Kříženeckého náměstí 1078/5, Praha 5

URL: http://www.nova-sport.cz/
E-mail: dopisove@nova.cz
Archiv / živé vysílání: http://www.voyo.cz/
Facebook: Oficiální profil Eurosportu

Provozovatel: CET 21, s.r.o.
Platnost licence od: 23. 09. 2008
Platnost licence do: 22. 09. 2020
Licence:http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/1174042.pdf

TOP 5 – Články

Olympijský hokej na Nově sport? Nepanikařte
Koncem minulého týdne se v médiích objevila zpráva, že televize Nova vyjednává o odkupu vysílacích práv na hokejový turnaj v ruském městě Soči v rámci zimní Olympiády 2014. Pokud by v jednáních uspěla, mohla by olympijský hokej umístit na svůj placený kanál Nova sport. Co by to znamenalo pro české diváky?

Kolik televizních sezon má jeden rok?
Televizní vysílání se u nás v posledních letech ničím neliší od zažitých tradic. Kromě silné podzimní sezony přinášejí naše stanice i vánoční sezonu. Nižší investice směřují do jarní části, a úplně opomíjené je léto, kde se vysílají jen reprízy případně „béčkové“ akvizice. Narušit tuto tradici se snaží televize Prima, která i v létě přináší silné tituly. Její postup je logický, ale z hlediska efektivnosti rozporuplný.

Ledy prolomeny. Gambrinus liga se objeví na ČT i na Nově
Český hokej i fotbal zažívají nebývalý zájem ze strany televizních společností. Až doposud bylo nemyslitelné, aby se přímé přenosy z hokejové nebo fotbalové ligy objevovaly ve více televizích. V případě hokeje se v předchozí sezoně podařilo přenosy nečekaně umístit vedle České televize i na Novu sport. Podobný manévr nyní dosáhla Nova i s fotbalovou Gambrinus ligou. Šéf sportu ČT s tím nesouhlasí.

Provozovatel Digi TV si hraje s českými televizemi o fotbal
Anglická fotbalová Premier League na obrazovkách českých televizí nemusí být od příští sezony samozřejmostí. Vysílací práva pro následující roky zakoupila společnost, která patří pod provozovatele satelitní platformy Digi TV. Co to znamená pro Novu sport a Primu Cool, které anglickou ligu nyní vysílají? Jaký vliv bude mít tento obchod na cenu práv pro Českou republiku?

Hokejová extraliga možná také na Nova Sport
„Jednáme s BPA o vysílání extraligy, nicméně dokud nebude vše uzavřené, nechtěli bychom naše plány konkretizovat. V pravý čas vše zveřejníme, jasno chceme mít v nejbližších dnech,” uvedlo pro Sport.cz Michal Klouda, PR koordinátor kanálu Nova Sport. Podle zákulisních informací by Nova Sport mohla vysílat páteční předehrávky.

VYSÍLAČE (SD)

  1. [DVB-S] Astra 23,5° E – SR 27500, FEC 5/6
    11 973 MHz – placený program, polarizace vertikální

VYSÍLAČE (HD)

  1. [DVB-S] Astra 23,5° E – SR 27500, FEC 3/4
    11 797 MHz – placený program, polarizace horizontální

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .