Rádio Petrov

main_petrov

Rádio Petrov je brněnská privátní rozhlasová stanice pokrývající výraznou část regionu jižní Moravy. Zaměřuje se na hudební formát typu „czech conservative“ (Melodie / Schlager), neboli tzv. „blaníkovský formát“. Hraje převážně známé české melodie a prověřené zahraniční hity pro střední a starší generaci. Důkazem popularity tohoto formátu je i poměrně významná poslechovost této stanice v regionu.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: All Czech, pop

Adresa: Lidická 48, 602 00 Brno
Telefon do studia: 545 21 55 11

URL: http://www.radiopetrov.com/
E-mail: info@radiopetrov.com
Facebook: Neexistuje oficiální profil

Vlastník licence: PS Křídla, s.r.o.
Platnost od: 01.01. 2002
Licence do: 31.12. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/14802.pdf

RDS název: _PETROV_
RDS typ: POP M
RDS PI kód: 20A4
RDS funkce: RT

Živé vysílání přes internet: http://www.radiopetrov.com/

Tematické streamy:

 1. Rádio Petrov Rock – http://www.radiopetrov.com/stream?type=rock&q=high
 2. Rádio Petrov Folk & Country – http://www.radiopetrov.com/stream?type=folk&q=high

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Rádio Petrov uvedlo nový zvuk a webrádia
Právě dnes (čtvrtek 1. září) nasadilo Rádio Petrov nový zvukový obal, ostrému startu předcházel zkušební provoz. Nová kolekce jinglů přichází se zcela novými staničními hlasy. Grafika zachovává tvář stanice, novinkou je fakt, že místo výradně mužského hlasu přichází též mírné variace s ženským hlasem.

Poslední záchvěvy vysílací rady – 11 přidělených kmitočtů!
Největší radost asi projevují na brněnském Radiu Petrov, neb z původně jednoho ženevského kmitočtu a dle RadioProjektu posluchačským zásahem ryze brněnského rádia, se po úspěšném navýšení vysílacích parametrů na mateřských Hádech, expanzivnímu “výletu” Petrova do Žďáru nad Sázavou 98.0 MHz, kde rádio mimochodem již druhou vlnou úspěšně sbírá posluchače, se nově číslo Petrova dostává ke čtyřce a doplňuje tak své pokrytí o další dvě městské lokality. Parametrově vyšší, však zásahem nižší, je lokální dokrývací kmitočet Boskovice 94.2 MHz/320W vertical. Ryze směrová charakteristika o azimutálním středu 30°.

Rádio Petrov vysílá už i ve Žďáru nad Sázavou
Původně brněnské pohodové rádio vysílá už i ve Žďáru. Stanice tady měla své posluchače už v minulých letech. Někteří tu dokonce naladili brněnskou frekvenci 103,4 MHz. Od 5. srpna je oficiálně v provozu vysílač pro Žďár na 98.0 MHz. Stanice tak expanduje dál za hranice moravské metropole. Název Petrov, který může někdo vnímat jako brněnský, přitom prý nevadí.

Karel Burian: Muziku nelépe vyberou sami posluchač
Radio Petrov vysílá v Brně už více než rok. S jeho ředitelem Karlem Burianem jsme si povídali nejen o hudebním formátu tohoto rádia, který se nápadně podobá středočeskému Blaníku, ale třeba i o možnostech zlepšení pokrytí této stanice. „Rádio Petrov začalo vysílat od 1.1.2002 z místa s nejkrásnějším rozhledem na Brno, M-paláce, kde sídlí v posledním, 14. poschodí. Název rádia Petrov se váže k nejvyšší brněnské dominantě, zároveň také k symbolu jihomoravské metropole, ke katedrále Sv. Petra a Pavla, nazývaná Petrov,“ vzpomíná výkonný ředitel Rádia Petrov Karel Burian, kterého jsme požádali o rozhovor.

Karel Burian: Formátu Petrova plně důvěřujeme
Když jsme začali vysílat po rádiu Valc, tak jsme nebyli v podstatě změřeni a čísla poslechovosti se porovnávala od posledních čísel rádia Valc. Jejich poslechovost byla sestupná a končila někde kolem 40 tisíc, rozhodně to bylo méně, než naměřili poprvé Petrovu. Není tedy možné o žádném kontrastu diskutovat. Pokud hovoříte o vysoké poslechovosti našeho předchůdce, nevím o ni a porovnáváme neporovnatelné. Nebylo v té době tak velké konkurenční prostředí.

VYSÍLAČE

 1. 92.8 MHz – Znojmo – ul. Dvořákova (305 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 2. 92.8 MHz – Hodonín – ul. Koupelní (164 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 3. 92.9 MHz – Svitavy – komín TOS Svitavy (438 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 4. 94.2 MHz – Boskovice – Habří (440 m)
  výkon 0.32 kW, polarizace V
 5. 98.0 MHz – Žďár nad Sázavou – Novoměstská vodárna (627 m)
  výkon 0.15 kW, polarizace V
 6. 98.00 MHz – Jihlava – Bedřichov – silo (507 m)
  výkon 0.15 kW, polarizace V
 7. 103.4 MHz – Brno – Hády (424 m)
  vykon 5.00 kW,polarizace V
 8. 104.8 MHz – Třebíč – U Kostelíčka (478 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .