ČRo Ostrava

cro_ostrava_banner_675x100

Český rozhlas Ostrava patří do sítě regionálních stanic veřejné služby, které provozuje Český rozhlas. V současné době vysílá vlastní program denně od 05:00 do 19:30, v čase od 19:30 do 05:00 nabízí poslech Studia Noc, společného nočního vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu. Každý den tým zaměstnanců Českého rozhlasu Ostrava přináší z budovy ve Šmeralově ulici v centru města aktuální informace z regionu spolu s příjemnou, především českou hudbou i spoustu zajímavých pořadů.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Variety

Adresa: Dr. Šmerala 2, 702 00 Ostrava
Telefon do studia: 596 203 111

URL: http://www.ostrava.rozhlas.cz
E-mail: info@ov.rozhlas.cz
Facebook: Neexistuje oficiální profil

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00. 0000
licence do: 00.00. 0000

RDS název: CR_OVA__
RDS typ: VARIED
RDS PI kód: 2902
RDS funkce: TP,CT,RT,AF

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/84/cro-ostrava/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/ostrava/audio

Reklamní sítě: Media Master, s.r.o.

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Lednové novinky regionálních stanic Českého rozhlasu
Novinky představilo především studio ČRo České Budějovice, nový cyklus Česká soudnička aneb malé české zločiny přiblíží tradici v tomto žánrů. Abychom ozřejmili, o co se jedná, jde o drobný případ (přestupek či zločin), který v literárním zpracování vyvolává spíše smích. K poslechu vás zvou autor Přemysl Rut s herečkou Markétou Potužákovou v sobotu v 9.30 (repríza ve středu v 20.30).

Podzim ve vysílání ČRo Ostrava
Naopak plánuje i nadále rozvíjet koncept, který se u posluchačů osvědčil. Od září zařazuje ČRo Ostrava dva nové publicistické pořady, oba budou mít podle šéfredaktora ČRo Ostrava Richarda Piskalu silnou vazbu na region, popsal nám, o čem oba projekty budou: „Jde jednak o Ostravské příchody, seriál rozhovorů s lidmi, kteří přišli do Ostravy odjinud a zakotvili zde. Druhým pořadem je cyklus Tajemství zločinu. V každém díle připomeneme některý ze závažných zločinů z uplynulých 35 let, který se stal v Moravskoslezském (resp. dříve Severomoravském) kraji. Na to, jak probíhalo vyšetřování, co nakonec vedlo k usvědčení pachatelů i na své osobní pocity vzpomíná bývalý policista (dnes již důchodce), který vedl tato vyšetřování – dlouholetý šéf ostravské „mordparty“ Vilém Vaculík.“

Český rozhlas chystá společný noční program pro regiony
Český rozhlas chystá od dubna zásadní reorganizaci ve fungování svých regionálních studií. Zatímco dnes některá vysílají do osmi a následně přepínají na ČRo 2 – Praha, jiná fungují do desíti a výjimky dokonce nonstop, nově by měl vzniknout společný noční program od desíti večer do pěti ráno. Odbavován bude pod vedením bývalého programového ředitele ČRo Jaromíra Ostrého z Brna a na jeho obsahu by se měla podílet většina regionálních studií.

ČRo Ostrava: Baníčku, my jsme s tebou!
Český rozhlas (ČRo) Ostrava už tři týdny vysílá řadu nových pořadů. Severomoravské studio posílilo publicistiku i hudební složku o menšinové žánry – dechovku, folklór i etnickou hudbu. Ovšem vysílat se bude i zábavný Apetýt nebo křesťanský magazín.

Mapujeme regiony V. – Moravskoslezský kraj
Bohatá historie rozhlasového vysílání v Moravskoslezském kraji se začala psát na podzim roku 1991, kdy krátce po sobě zahájila vysílání Radio Morava ve Frýdku-Místku a Radio Orion v Ostravě. V následujícím se rozhlasový éter rozšířil o další dva přírůstky. Svou poklidnou nenápadnou existenci započal v Těrlicku Radiohrad, poněkud bouřlivější život čekal Radio Ekol S vysílající z Bystřice nad Olší.

VYSÍLAČE

 1. 95.5 MHz – Vrbno pod Pradědem – Anenský vrch (835 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace V
 2. 99.0 MHz – Valašské Meziříčí – Radhošť (1119 m)
  vykon 7.20 kW, polarizace H
 3. 102.6 MHz – Opava – Chlebičov (289 m)
  vykon 0.50 kW, polarizace V
 4. 105.3 MHz – Třinec – Na Javorovém (946 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace H
 5. 107.3 MHz – Ostrava – Hošťálkovice (287 m)
  vykon 2.80 kW, polarizace H

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .