ČRo České Budějovice

main_cro_cb

Český rozhlas České Budějovice patří do sítě regionálních stanic Českého rozhlasu, které produkují svůj vlastní program. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, kromě Jihočechů, také častečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji a na Vysočině. Českobudějovické vysílání je možné naladit každý den od 5.00 do 19.30 hodin. Mimo tuto dobu je frekvence českobudějovického rozhlasu vyhrazena společnému vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Variety

Adresa: U tří lvů 1, 370 01 České Budejovice
Telefon do studia: 386 797 111

URL: http://www.rozhlas.cz/cb/
E-mail: zpravy@cb.rozhlas.cz
Facebook: Oficiální profil ČRo České Budějovice

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00. 0000
Licence do: 00.00. 0000

RDS název: CR_CB___
RDS typ: VARIED
RDS PI kód: 2502
RDS funkce: TP,RT

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/81/cro-ceske-budejovice/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/cb/audio

Reklamní sítě: Media Master, s.r.o.

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Povídky ČRo České Budějovice patří sci-fi
Během letních měsíců můžete v sobotním čase pro rozhlasovou povídku Českého rozhlasu České Budějovic slyšet osm vědecko-fantastických příběhů. Českobudějovické studio k cyklu povídek dodává: „Sáhli jsme nejen k současným autorům, ale i k průkopníkům tohoto žánru, tedy do počátku 20. století. (…) Setkáme se tak s příběhy, které jsou většinou úsměvné, ale mnohdy i vizionářské.“ Kompletní přehled povídek najdete na webu ČRo České Budějovice. Připomeňme, že Rozhlasovou povídku naladíte vždy v sobotu v 19:30, v repríze potom ve čtvrtek v 20:30.

Lednové novinky regionálních stanic Českého rozhlasu
Novinky představilo především studio ČRo České Budějovice, nový cyklus Česká soudnička aneb malé české zločiny přiblíží tradici v tomto žánrů. Abychom ozřejmili, o co se jedná, jde o drobný případ (přestupek či zločin), který v literárním zpracování vyvolává spíše smích. K poslechu vás zvou autor Přemysl Rut s herečkou Markétou Potužákovou v sobotu v 9.30 (repríza ve středu v 20.30).

Český rozhlas České Budějovice v novém
Autorem konceptu stavebního rozvoje regionálního studia byl Ing. arch. Libor Erban. Zásadní přestavbu prodělal vstupní prostor a budova se zvedla o celé patro tak, aby pojala současných 53 zaměstnanců.

Regionální studia ČRo opouštějí středovlnné vysílání
Po odchodu ČRo 6 z vysílače Mělník/Chloumek 1233 kHz v dubnu letošního roku je na světě další rána pro střední vlny. ČRo Hradec Králové, ČRo Ostrava a ČRo České Budějovice totiž oznámily že z úsporných důvodů odcházejí ze středních vln. Tento úmysl vzala na vědomí na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, takže zrušení středovlnných vysílačů již nic nebrání.

Povodeň přerušila vysílání Českého rozhlasu České Budějovice
V důsledku zatopení prostor českobudějovického rozhlasu vodou z rozvodněné řeky Malše bylo přerušeno vysílání této stanice. Od 9.00 hodin tak na frekvenci regionálního ČRo České Budějovice 106,4 FM vysílá svůj program celoplošný Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

VYSÍLAČE

 1. 88.2 MHz – Slavonice – město (552 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace V
 2. 106.4 MHz – Č. Budějovice – Kleť (1056 m)
  vykon 78.00 kW, polarizace H

Komentáře (1)

 1. Vaclav11

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal jak řešit problém poslechovosti ČRo ČB v oblasti Nového Strašecí ve středních Čechách. Bohužel cesta internetu není řešení – rodiče jsou již ve vyšším věku a internetem nepostižení. V celé oblasti Prahy a západní části středních Čech začal být problém před ledy, kdy se spustil vysílač Evropy 2 ve Vrchlabí na stejné frekvenci jako Kleť (106,4) prý údajně s 1 kW a od té doby je tu u nás konec s ČRo.. V Praze se zlepšila situace s tím, že se zde nechá přijímat ČRo ČB v pásmu digitálního rozhlasu DAB. Ale to je jen v Praze a blízkém okolí.
  Nedalo by se s tím něco udělat?? Co kdyby Evropa 2 skutečně používala opravdu jen 1 kW a nebo i třeba méně?? Vždyť v Praze a okolí je jejich frekvencí více, tak tu nepotřebujeme ještě tu Vrchlabskou… Docela by mi zajímalo ko povolil takovou blbost použít „ženevskou frekvenci“ na vykrývací lokální vysílač…

  Díky za případné info

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .