Prima zjistila, že její vlastní tvorba za hranicemi nefunguje. Posílí program Prima PLUS

Ředitel televizní skupiny Prima Marek Singer společně s šéfem rozvoje avizují programové změny na stanici Prima PLUS určené výhradně pro slovenský trh. Oba přiznávají, že původní tvorba této skupiny na Slovensku nefunguje podle představ.

Logo nového kanálu Prima PLUS. Reprofoto

Logo nového kanálu Prima PLUS. Reprofoto

Uvedli to v rozhovoru pro portál Živé.sk, kde načrtli i další možnosti rozvoje televizních aktivit na slovenském trhu.

Prima při spuštění svého programu Prima PLUS pro slovenský trh uvedla, že bude přinášet pouze vlastní obsah, jelikož slovenští diváci sledovali české stanice primárně kvůli vlastním pořadům. Tento argument na Slovensku využívala i televize Nova, která spustila svou mezinárodní verzi Nova International.

Praxe však ukázala, že slovenští diváci nejeví o vlastní tvorbu českých televizí příliš velký zájem. Kanál Prima PLUS má podle webu Živé.sk denní podíl pouze na úrovni 0,6-0,7 procent. Z tohoto důvodu připravuje v nejbližších měsících posílení programu o akvizice. V první fázi by mohlo jít o filmy, které nejsou běžně k vidění.

Prima dokonce slibuje i produkci slovenského dabingu u vybraných pořadů. Týkalo by se to pouze těch titulů, které neplánuje vysílat v České republice.

Kanál Prima PLUS je oficiální cestou dostupný pouze divákům na Slovensku. Čeští diváci by jej standardní cestou neměli přijímat. Pokud si ale opatří satelitní kartu určenou pouze pro slovenský trh, budou moci sledovat celé portfolio stanic TV Prima i TV Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .