z24 nebude jen televize, provozovatel chystá časopis i zpravodajský portál

Mediální podnikatelé Pál Milkovics a Vladimír Železný představili novinářům projekt avizované zpravodajské televize z24. Podle dostupných informací mají ambici vytvořit multimediální produkt, jenž bude zahrnovat televizi, tištěný týdeník a webový portál.

Ukázka obálky připravovaného prvního čísla tištěného časopisu z24. Foto: S&P Broadcasting

Ukázka obálky připravovaného prvního čísla tištěného časopisu z24. Foto: S&P Broadcasting

Multimediální projekt s velkými ambicemi

Projekt z24 má ještě větší ambice než původně připouštěl jeho zakladatel Pál Milkovics. Před rokem mluvil o televizní stanici, která nabídne divákům informace rychlejší cestou než online média. Nyní upřesnil, že jedno online médium bude přímo součástí tohoto projektu. Navíc, televize z24 bude mít i vlastní zpravodajský týdeník s nákladem až 60 tisíc kusů podle počtu předplatitelů.

Hlavním motivem je přinést alternativu vůči veřejnoprávnímu zpravodajskému kanálu ČT 24, ale i alternativu vůči zpravodajství soukromých televizí. Prioritou ve vysílání má být okamžité referování o aktuálních událostech, tzv. breaking news. Zakladatelé televize zároveň zdůrazňují, že jejich vysílání nemá být politicky korektní. Zpravodajství se má víc orientovat na fakty a rychlost.

Čtyři vícehodinové kontinuální zpravodajské bloky

Program by měl být rozdělen do několika denních bloků. Ranní blok odstartuje v 6:00 ráno. Mezi 10:00 a 14:00 půjde o Denní show. Odpolední blok dostane prostor od 14:00 do 18:00 a hlavní večerní blok by se měl objevit mezi 18:00 a 22:00. Majoritní vlastník Pál Milkovics připisuje velký význam sociálním sítím. Právě ty by měly mít výrazný prostor ve vysílání, díky čemuž mohou i diváci ovlivňovat tvář zpravodajství.

Projekt je momentálně ve fázi příprav. Nová televize by měla odstartovat v horizontu několika měsíců. Prozatím však nemá vysílací licenci ani dohodu ohledně umístění do zemských vysílacích sítí. Momentálně hledá i vhodné sídlo. Až poté může začít obstarávat techniku a budovat studia. Obstarání techniky by však mělo být otázkou velmi krátké doby poté, co šéfové televize najdou vhodné prostory.

Pál Milkovics, ředitel a spolumajitel zpravodajské televize z24. Foto: S&P Broadcasting

Pál Milkovics, ředitel a spolumajitel zpravodajské televize z24. Foto: S&P Broadcasting

Cílem je vysílání přes DVB-T. Smlouva s operátorem však chybí

Televize z24 má za cíl proniknout k divákům nejen přes kabelové sítě, internet a satelit, ale zejména i prostřednictvím volně šířeného pozemního vysílání. Šéf projektu Pál Milkovics si uvědomuje, že kapacita celoplošných multiplexů je aktuálně vyčerpána. I přesto hodlá jednat s vybranými subjekty na televizním trhu s cílem prosadit program z24 do DVB-T. Web Digitální rádio však upozornil, že vztahy mezi Milkovicsem a dominantním operátorem DVB-T Českými Radiokomunikacemi jsou momentálně napjaté.

Šéf nové televize v minulosti několikrát změnil svůj přístup k terestrickému vysílání. Původně byly obě již existující televize skupiny S&P Broadcasting součástí DVB-T multiplexů. Televize Mňam dokonce i na satelitu vysílala bez kódování. Situace se změnila poté, co Pál Milkovics ohlásil příklon k placenému vysílání. S tím souvisel úplný odchod obou kanálů z DVB-T. Tímto se však provozní společnost sama vzdala kapacity v terestrickém vysílání, kterou by nyní mohla využít pro svůj nový program z24.

Jméno investora zakladatelé televize prozatím tají

Investice do projektu by se měla pohybovat kolem 80-100 milionů korun. Konkrétní jméno investora nebo investičního fondu ale zakladatelé televize neuvedli. Klíčovou postavou nové televize má být Pál Milkovics, jenž bude mít 85% podíl v provozní společnosti. Někdejší český televizní guru Vladimír Železný by měl držet zbylých 15 procent a projektu hodlá pomoci svými předchozími zkušenostmi.

Ukázka grafiky připravované zpravodajské televize z24. Zdroj: S&P Broadcasting

Ukázka grafiky připravované zpravodajské televize z24. Zdroj: S&P Broadcasting

Ukázka vizuálu a osobností televize z24 – fotogalerie

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .