Zpravodajská televize TA3 spustila satelitní vysílání v HD. Kvalita obrazu se nezměnila

Slovenská zpravodajská televize TA3 má svou vlastní programovou pozici v HD rozlišení. Zatím jde prakticky o totožnou kvalitu obrazu, jelikož nevysílá v nativním HD. Přechod na produkci ve vysokém rozlišení se očekává v průběhu příštího roku.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Starší přijímače využijete na sousední pozici

Přítomnost HD programové pozice je ale pro diváky na pozici 23,5 východně dobrou zprávou, jelikož využijí své nově zakoupené přijímače. Klienti platformy Skylink totiž museli vyměnit své starší satelitní přijímače v důsledku postupného ukončení vysílání českých a slovenských stanic ve standardním rozlišení.

Hlavní české televize už SD vysílání ukončily, slovenské stanice jej vypnou koncem letošního roku. Pokud vám zůstal k dispozici starší přijímač a hledáte pro něj využití, doporučujeme vám příjem ze sousední pozice 19,2 východně, kde je k dispozici ještě řada německých a mezinárodních stanic v SD – včetně obsahově atraktivních sportovních programů Eurosport 1 Deutschland nebo Sport 1 DE.

Tyto stanice navíc vysílají volně (v režimu FTA), tudíž k jejich sledování nepotřebujete žádnou dekódovací kartu a příjem je úplně legální i na území České republiky.

Parametry příjmu slovenské zpravodajské televize TA3 v HD

Režim: FTA / Volné vysílání bez nutnosti použití dekódovací karty
Frekvence: 12363, polarizace: vertikální,
Symbol rate: 29500, FEC: 3/4
Norma: DVB-S2/8PSK

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .