Změnu ředitele ČT postřehlo 86%, Události jsou prý nevyvážené, změna není aktuální

dvorak_perexAž 44% dotázaných v průzkumu agentury Stem/Mark ve věku 18-59 let sledovalo se zájmem volbu nového ředitele České televize. Dvě třetiny si myslí, že výsledek volby Rady Česká televize byl „šťastný“. Jen 14% respondentů nezaregistrovalo volbu Petra Dvořáka do čela veřejnoprávní televize. Opatrnější v hodnocení jsou lidé spokojení se současnou situaci v ČT.

Průběh volby sledovali lidé nejvíce ve věku 45-59 let

Dle výsledků průzkumu agentury Stem/Mark sledovali volbu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka zejména vysokoškolsky vzdělaní lidé – informaci zaregistrovalo 97%. Ve věkových kategoriích nejvíce potom lidé ve věku 45-59 let (93%) a o volbu se zajímaly spíše muži (jen 8% nezaregistrovalo žádnou zmínku o Petru Dvořákovi v čele Kavčích Hor) než ženy (20% nezachytilo žádnou zmínku).

AKTUÁLNĚ: Do ČT se vrací Zdeněk Šámal, Milan Fridrich povýší na šéfa programu

stemmark_dvorak_001

Dvořáka v čele ČT lidé spíše vítají

Na otázku „Považujete výsledek volby nového ředitele ČT za dobrý, byla podle vás zvolena do této funkce správná osobnost?“ odpovědělo 13% „Určitě ano“, 52% „Spíše ne“. „Určitě ne“ uvedla jen 2 procenta dotázaných. Více než pětina respondentů nebyla schopna odpovědět.

stemmark_dvorak_002

Změny na ČT jsou nutné, myslí si to zejména lidé nad 45 let

Dvě třetiny respondentů odpovídají v průzkumu agentury Stem/Mark, že změny v programu České televize jsou nutné. Významně se ke změně přiklání zejména lidé ve věku nad 45 let, změna není potřeba jen dle 23%, naopak 34% se domnívají, že změna je „určitě potřebná“, „spíše potřebná“ je pro 35% lidé ve věku 45-59 let.

stemmark_dvorak_003

Ačkoli jsou Událostí prý nevyvážené, změna není aktuální

Jedním z tématů průzkumu byla hlavní zpravodajská relace Události, převládá sice názor, že změna pořadu není zapotřebí, nicméně dle průzkumu „už stávající Události se podle těchto respondentů potýkají s jistou nevyváženosti a s udržením objektivity„. Spíše lidé očekávají celkové „oživení“ relace. Petr Dvořák by měl změnit celkový dojem z této relace a vyhnout se „inklinaci k bulvárnosti“.

UDÁLOST TÝDNE: Kluk s novinovou čepicí na odpis? Překáží ve sledovanosti Událostí?

Samostatný dětský kanál je dobrý nápad dle dvou třetin doázaných. Vítanou novinkou by byl pro ženy a respondenty s nižším vzděláním.

stemmark_dvorak_004Průzkum provedla výzkumná agentura STEM/MARK koncem září v souvislosti s volbou nového ředitele ČT. V rámci internetového výzkumu odpovídalo 577 lidí ve věku 18 až 59 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .