Zeštíhlí CME své portfolio? Uvažuje o prodeji čtyř kanálů

cmeAž čtyři televizní programy by mohla ze svého portfolia vyjmout nadnárodní skupina CME, která vlastní českou skupinu Nova nebo slovenskou Markízu. Podle informací zahraničních médií zvažuje prodej čtyř kanálů, které provozuje v Rumunsku a Chorvatsku.

Tento krok má být reakcí na zhoršené hospodářské výsledky CME. Prodej chorvatských stanic Nova TV a Doma TV a slovinské dvojice POP a Kanal A by měl vynést až 200 milionů dolarů, tedy přibližně čtyři miliardy korun. Uvedla to agentura ČTK, přičemž se odvolala na chorvatský web Business.hr.

Českého ani slovenského trhu se tento obchod nijak nedotkne. Nic na tom nemění ani fakt, že názvy prodávaných kanálů se shodují s některými značkami, jež skupina provozuje i na českém a slovenském trhu. Český a slovenský trh patří v rámci portfolia CME i nadále mezi klíčové. Generální ředitel celé skupiny CME Adrian Sarbu nedávno uvedl, že trhy, na nichž působí CME, jsou v útlumu a ve druhém pololetí nesplňují výdaje na reklamu očekávání.

Český a slovenský trh je i nadále pro CME ziskový. Problémy na dalších trzích ale přímo ovlivňují i českou Novu se slovenskou Markízou a jejich investice do provozu, programu a dalších aktivit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: