Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Adam Komers odstupuje, padají hlavy i v Nových médiích

Vedení redakce zpravodajství České televize opouští známý novinář Adam Komers, který ale zůstane v televizi v roli odboráře. Management ČT propouští i dvě šéfeditorky Nových médií pro údajnou nadbytečnost. Tyto výpovědi nebyly projednány s odbory.

ct-nove-logo-651-exterier
Dosavadní zástupce šéfredaktora zpravodajství Adam Komers rezignoval na svou funkci. V dopise, který napsal svým kolegům, kritizuje zejména fakt, že vůči redaktorům upozorňujícím na možné manipulace ve zpravodajství je organizována PR kampaň ze strany agentury Bison and Rose, která do seriózních médií protlačila názory dvou elitních tváří České televize – Michala Kubala a Františka Lutonského. Ti shodne odmítají jakékoliv tlaky v redakci zpravodajství a nesouhlasí s výzvou, pod kterou je podepsán právě Adam Komers s moderátorkou Danielou Drtinovou.

Názory elitního reportéra prý rediguje a distribuuje PR agentura

Je to náhoda anebo Česká televize používá za peníze koncesionářů najatou PR agenturu k mediální denunciační kampani zaměstnanců, kteří ukázali na vážný problém, jehož existence a další bujení popírá samotný smysl instituce veřejné služby, a žádali jeho vyřešení? Diví se ještě někdo tomu, že si většina signatářů podnětu Radě ČT netroufla zveřejnit své jméno,“ ptá se Komers v dopise, jež adresoval svým kolegům.

I když rezignoval na funkci zástupce šéfredaktora zpravodajství, hodlá Adam Komers v České televizi zůstat i nadále. Dlouhodobě zastává post vedoucího redaktora regionálního zpravodajství a odboráře.

Končí šéfeditorky Nových médií. Jedna z nich kritizovala Dvořáka

Nicméně televize propustila jednu z kritiček generálního ředitele Petra Dvořáka, která se veřejně zastala redaktorů kritizujících poměry ve zpravodajství. Šéfeditorka Nových Médií Angelika Bazalová a její kolegyně Gabriela Gabrielová musí odejít – prý z důvodu nadbytečnosti. Zajímavý na této zprávě je i fakt, že Angelika Bazalová se nedávno veřejně zastala odvolané šéfky Nových médií Pavlíny Kvapilové. Ta byla rovněž propuštěna pro nadbytečnost krátce poté, co veřejně kritizovala poměry ve zpravodajství – neoficiálně mělo jít o ztrátu důvěry ze strany generálního ředitele.

Právě Pavlína Kvapilová na svém Facebooku upozornila i na náhlé propuštění svých někdejších kolegyň. „Rozpad týmu Nových médií, který jsme budovali, pokračuje. Šéfeditorky Angelika Bazalová a Gabriela Gabrielová dostaly výpověď pro nadbytečnost, prý restrukturalizace divize. Holky, děkuju za roky nasazení a skvělé spolupráce,“ uvedla Kvapilová.

Stanovisko ČT: Zaměstnance nevyhazujeme kvůli odlišnému názoru

Výpovědi potvrdil i odborář Adam Komers, podle něj však nebyly učiněny po konzultacích s odbory. „Přitom výpovědi z důvodu nadbytečnosti se musejí podle zákoníku práce předem projednat s odborovou organizací,“ řekl Komers serveru iDnes.cz. Mluvčí České televize Alžbeta Plívová se vyjádřila, že zaměstnanci nedostávají výpověď pro své odlišné názory, nýbrž opravdu jen v souvislosti se změnami, které v televizi – a v divizi Nová média – aktuálně probíhají.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .