Zánik licence symbolicky zpečetil konec české verze MTV

mtv-logo-purple-651

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání vzala na vědomí zánik licence pro českou mutaci hudebního kanálu MTV, kterou provozovala skupina Nova. RRTV zrušila i licenci pro program MTV Hungary.

Místní vysílání MTV v obou zemích nahradila celoevropská verze MTV Europe určená pro země, které nemají vlastní mutaci. K dispozici jsou české titulky, ale chybí plnohodnotná česká lokalizace nebo jakékoliv původní kontaktní pořady. Obsahem vysílání jsou lifestylové pořady a reality show ve stylu docu-soap. Můžete například sledovat první kroky mladého začínajícího zpěváka od nahrávky demo písničky až po oslovování potenciálních producentů a případné vydání singlu. Rovněž můžete sledovat život zhýralých celebrit typu, jejichž životní kariéra je postavena zejména na skandálech.

MTV Europe už nevysílá nepřetržitý proud hudby

Na rozdíl od minulosti ale MTV Europe už nevysílá celodenní proud hudby, přináší jej pouze v nočních a brzkých ranních hodinách. Kromě verze pro Česko a Slovensko skončila i maďarská a rumunská verze. Českou verzi provozovala společnost CET 21, tedy provozovatel televize Nova.

Program české MTV, rovněž označován jako „Nova Music“ profilově nezapadal do portfolia této skupiny. Problémem se ukázala být i lokalizace amerického obsahu pro potřeby českého diváka. Původní pořady MTV se objevovaly s českými titulky – na což není český divák zvyklý – a televize zejména v prvních měsících neprodukovala téměř žádný vlastní obsah.

Česká MTV by zahýbala trhem, kdyby zde působila ve druhé polovině devadesátých let

Vysílací licence pro českou verzi MTV definitivně zanikla 31. prosince loňského roku na žádost provozovatele, tedy společnosti CET 21. Vysílací rada to na posledním zasedání formálně vzala na vědomí. Zánik licence tak symbolicky zpečetil konec české verze MTV, jež neměla dlouhého trvání. Kdyby startovala o 10-15 let dřív, určitě by se mnohem víc podílela na formování mladé generace.

Značka MTV v posledních letech na českém trhu už zdaleka nevzbuzovala tak silné emoce jako v devadesátých letech, kdy byla velmi populární. Navíc se na českém trhu úspěšně etablovala domácí hudební stanice Óčko.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .