Nova končí s českou MTV, místní verzi bude provozovat Viacom

mtv-kolaze-651

Televize Nova se rozhodla neprodloužit smlouvu se sítí MTV Networks ohledně pronájmu značky MTV na další období. Znamená to, že česká verze v jejím podání končí. Vlastník MTV, koncern Viacom, bude nicméně českou verzi provozovat i nadále.

Firma to oznámila v tiskové zprávě, přičemž zdůraznila, že hodlá českým i slovenským divákům nadále poskytovat lokalizovaný obsah v češtině. „Viacom plánuje nadále posilovat pozici MTV v České republice zvýšením důrazu na dlouholetou koncepci formy zábavního obsahu tohoto lokalizovaného kanálu, a to při zachování cílové skupiny, 15-29 let. Od ledna 2014, urychlí své lokalizační procesy tak, aby již existující obsah na trhu, byl plně k dispozici divákům v obou regionech mnohem rychleji,“ uvedla společnost Viacom.

Česká MTV začala vysílat v roce 2009 v režii Novy, která zakoupila licenci. Viacom nicméně zvažoval česko-slovenskou verzi už v roce 2000, tehdy ale nenašel prostor na trhu. Volný prostor nicméně našla tehdy televize Óčko, která si vytvořila dlouhodobě příznivou pozici a nyní působí na trhu jako celoplošný neplacený kanál.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: