Z dětských stanic už vysílá kompletně v češtině i Nick Jr

TUTY TV nebyla jedinou televizí, která na Den Dětí začala cílit na české diváky. Dětská stanice Nick Jr. z portfolia Viacomu, spustila ve stejný den lokální zvukovou stopu v češtině.

Ilustračné screenshot z webu NickJr.com

Ilustračné screenshot z webu NickJr.com

Mezinárodní program s českým dabingem

Mediální skupina Viacom, která na českém trhu provozuje plně lokalizovanou verzi své stanice Comedy Central (pod místním názvem Prima Comedy Central) se rozhodla oslavit Den dětí uvedením další plně lokalizované stanice. Tentokrát míří na nejmenší děti.

Stanice Nick Jr. nově nabízí známé pohádkové seriály pro předškolní děti v českém znění. Mezi seriály se například objeví populární Tlapková patrola nebo Třpytka a Světla. Stanice Nick Jr. přinese také mnoho známých zahraničních seriálů v české a slovenské televizní premiéře.

Lokální verze stanice Nick Jr. je od 1. června dostupná pro předplatitele služeb od poskytovatelů UPC, Skylink, Slovak Telekom, DIGI Slovakia, NEJ TV a dalších lokálních operátorů. Objevila se i v nabídce satelitních operátorů freeSAT a DIGI CZ, ale v případě DIGI nebyla v prvních dnech k dispozici zmíněná česká zvuková stopa.

Nick Jr. je náhradou za program Comedy Central Extra

Nick Jr. nahradila v portfoliu pro český trh program Comedy Central Extra, který společnost Viacom z trhu stáhla. Tento kanál vysílal pouze u některých operátorů a neměl českou zvukovou stopu. Pokud mají diváci zájem o produkci Comedy Central, mohou sledovat volně dostupný kanál Prima Comedy Central.

Plně lokalizovaná verze Nick Jr. zvyšuje konkurenční boj o dětského diváka. Tato stanice ale nebude dostupná v neplacené podobě. Diváci mohou volně sledovat například veřejnoprávní program ČT :D v multiplexu 3 a novou televizi TUTY v Regionální síti 8.

Nick Jr. rozšiřuje nabídku placených stanic pro děti. Není přitom vyloučeno, že se české lokalizace dočká i další světová značka Cartoon Network, která je českým divákům dostupná přes 20 let, ale jen v původním anglickém znění.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,