Vzniká JOJ Family, neplacený plnoformátový program televize JOJ pro Českou republiku

Slovenská televizní skupina JOJ ve větší míře proniká na český trh. Prostřednictvím společnosti Magical roof získala vysílací licenci pro kanál JOJ Family. Ten bude dostupný bezplatně v rámci DVB-T na běžnou anténu.

Nové logo TV Joj

Nové logo TV Joj

Nová stanice bude zřejmě vysílat v multiplexu 4

Další expanzi skupiny JOJ na český trh jsme naznačili v článku Prima hodlá expandovat na Slovensko, JOJ může reálně uvažovat o ČR. Nyní se informace potvrzuje. Vzhledem k tomu, že se samotnou zprávou dnes přišli jako první naši kolegové, korektně uvádíme, že o vstupu JOJ Family na český trh informoval slovenský web Mediaboom.sk a následně český web Digitální rádio.

Televize JOJ by se měla zařadit do celoplošného multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka. Ten má momentálně vyčerpanou kapacitu. Vstup nového hráče se tedy může zrealizovat, pouze když operátor multiplexu vyřadí jednu z existujících stanic.

JOJ může oslovit české diváky atraktivním formátem Česko Slovensko má talent

Celoplošně v tomto multiplexu působí tři stanice skupiny Nova (Fanda, SMÍCHOV a Telka), dvě stanice společnosti CE Media (Mňam a Mňau), kanál Prima Comedy Central od mezinárodní divize Viacomu a dvě televize podnikatele Radima Pařízka (Relax a REBEL).

Pokud bychom si zaspekulovali, nejpravděpodobnější je vyřazení stanice REBEL, která by mohla své diváky efektivně oslovovat přes satelit a kabelové rozvody nebo přes některý z regionálních multiplexů. Pro operátora multiplexu 4 může být mnohem zajímavější dlouhodobé zařazení televize JOJ Family i za cenu změny distribuce svého vlastního hudebního programu REBEL.

Televize JOJ Family by měla přinést vlastní obsah pro český trh. Podle neoficiálních informací se předpokládá, že až dvě třetiny programu budou shodné se slovenskou verzí. JOJ Family může část akvizičních pořadů dokonce vysílat přímo s českým dabingem, aby byla pro českého diváka atraktivnější. Server Mediaboom.sk dokonce prognózuje, že JOJ vstoupí na trh s formátem Česko Slovensko má talent, na němž v předchozích letech úspěšně spolupracovala s Primou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .