Vysílání přes HbbTV zatím nenahradí tradiční program

Červené tlačítko může být zajímavou doplňkovou službou, nemůže však nahradit běžné vysílání nebo služby tradičních operátorů. Ukázalo se to i v posledních dvou týdnech, kdy Česká televize přinesla fanouškům zápasy Sparty a Plzně v předkolech Evropské ligy UEFA. U odvetních utkání přinesla ČT pouze jeden přenos přímo na obrazovce. Doplňkové vysílání prostřednictvím HbbTV tentokrát nevyužila.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Zatímco v první fázi 8. srpna jste mohli i díky červenému tlačítku sledovat oba zápasy současně, v odvetách hraných ve čtvrtek 15.8. už to nebylo možné. Česká televize buďto neměla práva ke dvěma přenosům současně nebo nechtěla tak významný duel nabízet pouze prostřednictvím internetu. O zápolení Sparty se tak v průběhu zápasu zmínila pouze výsledkově.

Postup ČT je pochopitelný. Čím víc atraktivních zápasů prostřednictvím HbbTV odvysíláte, tím výrazně vyšší budou vaše náklady. Abyste mohli zápas nabídnout v rámci „červeného tlačítka“, musíte všem zájemcům zajistit online stream v odpovídající kvalitě bez „kousání“. Rozhodně nejde o levnou záležitost vzhledem k tomu, že daný zápas si může v jednu chvíli pustit až několik stovek tisíc lidí.

Červené tlačítko může být zajímavou doplňkovou službou, nemůže však nahradit běžné vysílání nebo služby tradičních operátorů.

Celá úvaha je k dispozici na webu TVKOMPAS.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .