Vysílací rada hodnotí pořad Aréna Jaromíra Soukupa

Zápis z úterního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání přinesl hodnocení pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Regulátor se zaměřil na problematický díl vysílaný před prezidentskými volbami. Moderátor Jaromír Soukup prý neplnil roli „kvalifikovaného oponenta“.

Jaromír Soukup v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Foto: Barrandov.tv

Jaromír Soukup v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Foto: Barrandov.tv

Podle regulátora chyběly v pořadu ostré výměny názorů mezi hostem a publikem

RRTV zkoumala vysílání z 5. prosince 2017. Hostem tehdejšího vydání Arény Jaromíra Soukupa byl Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana.

Moderátor dostatečným způsobem neplnil roli „kvalifikovaného oponenta“ a nedocházelo zde ani k „ostrým výměnám názorů mezi hostem a publikem“, jak slibuje anotace pořadu zveřejněná na internetových stránkách provozovatele. Alespoň tak to hodnotí regulátor v tiskové zprávě k poslednímu zasedání z 8. března 2018.

Problémem tohoto vysílání měl být i fakt, že se objevilo v období před prezidentskými volbami.

Publikum naopak vyjadřovalo hostu, potažmo prezidentu Zemanovi, svojí podporu. Host měl k dispozici prakticky neomezený prostor k tomu, aby prezentoval své postoje a postoje prezidenta Zemana. Vydání, vysílané v období před prezidentskými volbami, bylo koncipováno takovým způsobem, že výrazně zvýhodnilo jednoho z kandidujících, stávajícího prezidenta, Miloše Zemana, nad jeho protikandidáty. Provozovatel se tak mohl dopustit porušení povinnosti, dle které má být v pořadu dbáno zásad objektivity a vyváženosti,“ dodává regulační orgán v tiskové zprávě.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto zahájila s provozovatelem Televize Barrandov řízení o přestupku.

Ředitel České televize Petr Dvořák pozval Jaromíra Soukupa do diskuse

Ředitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup se dostal do sporu i s Českou televizí. Ta nedávno publikovala údajných zavádějících a manipulativních tvrzení a nepravdivých výroků, které měly odznít v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák v této souvislosti vyzval Jaromíra Soukupa k vzájemné televizní debatě. Ten reagoval zveřejněním „drobných podmínek“, za kterých toto pozvání příjme.

Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi,“ reagoval Soukup.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .