Výběr realizátora peoplemetrového měření byl v pořádku, potvrdil antimonopolní úřad

ato-asociace-televiznich-organizaci-651

Antimonopolní úřad potvrdil zákonnost postupu Asociace televizních organizací při výběru realizátora projektu elektronického měření sledovanosti. Okolnosti tendru dlouhodobě rozporovala skupina Nova, která neuznávala vítězství společnosti Mediaresearch v důsledku předčasného vyřazení ostatních účastníků.

Rozhodnutí předsedy Úřadu představuje pravomocnou tečku za správním řízením zkoumajícím regulérnost této veřejné zakázky. Přitom právě spor o výběr realizátora peoplemetrového měření téměř vedl ke vzniku konkurenčního měření. Nové měření se připravovalo pod hlavičkou subjektu Sdružení pro měření sledovanosti, jehož vznik iniciovala skupina Nova ještě pod vedením bývalého generálního ředitele Jana Andruška. Nový šéf skupiny Christoph Mainush krátce po svém příchodu tuto aktivitu zarazil v důsledku její finanční náročnosti.

Nova sice data z původního měření i nadále odebírala, i přesto nestáhla své námitky vůči celému procesu výběru realizátora. Celý spor tak nakonec vyústil v právoplatný konec, kdy předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže svým rozhodnutím ze dne 14. července 2014 zamítl opravný prostředek společnosti CET 21 spol. s r.o. – TV Nova – který tato společnost podala proti rozhodnutí ÚOHS z června 2013, jímž byla potvrzena zákonnost postupu při zadání veřejné zakázky na výběr realizátora peoplemetrového měření. Tímto rozhodnutím předsedy ÚOHS tak bylo pravomocně ukončeno správní řízení a nynější měření by tedy už nemělo být jakkoli zpochybňováno.

O tom, že tendr byl v pořádku, jsme byli přesvědčeni od samého začátku a věřím, že to dnes uznává i současné vedení TV Nova. Za nejdůležitější výsledek považuji zejména skutečnost, že nedošlo  k rozbití jednotného měření. Dvoukolejné měření by bezpochyby zkomplikovalo život všem účastníkům mediálního trhu. Navíc by došlo ke znehodnocení veškerého úsilí odborné veřejnosti, která se léta snažila, aby český trh byl kultivovaný a odpovídal mezinárodním standardům,“ poznamenala k celé záležitosti jednatelka Asociace televizních organizací Vlasta Roškotová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .