Vladimír Železný definitivně skončil u vlastníka TV Barrandov

Vladimír Železný ve studiu. Reprofoto: TV Barrandov

Vladimír Železný ve studiu. Reprofoto: TV Barrandov

Vladimír Železný nebude ředitelem strategického rozvoje skupiny Empresa Media. S vlastníkem skupiny Jaromírem Soukupem se nedohodli na podmínkách. Železný tvrdí, že šlo o prázdnou funkci, byť původně tvrdil, že půjde o důležitou funkci.

Já jsem se nestal ředitelem rozvoje, nebyl jsem jmenován. My jsme se nedohodli, protože podmínky, které navrhoval vlastník původně, tak nesplnil. A bohužel za těch okolností neměl… To byla prázdná funkce,“ uvedl Vladimír Železný v prohlášení, které poskytl serveru iHNED.cz. Redaktor webu zároveň připomněl Železného dřívější slova o významné funkci, které pronesl v jednom z posledních vydání pořadu Volejte Železnému. „Stal jsem se ředitelem rozvoje televize na vyšší úrovni. O jeden šár výš. Tedy ve společnosti, která TV Barrandov vlastní,“ uvedl tehdy na obrazovce, kde svítil titulek, že jde o ředitele strategického rozvoje.

Televize Barrandov už nemusí usilovat o značku k pořadu Volejte řediteli

Železný nakonec vydržel v řídící funkci televize Barrandov jen několik měsíců a za tu dobu stihl odvysílat pouze 15 živých vystoupení pořadu Volejte Železnému. Díl vysílaný těsně po odvolání byl předtočen a další dva díly se Železný divákům přimlouval už ze své nové „virtuální“ funkce.

Není jasné, jak zněla původní dohoda mezi Vladimírem Železným a majitelem skupiny Jaromírem Soukupem ohledně jeho řízení televize. Brzké odvolání někdejšího prvního muže televizní scény ale bylo každopádně překvapivé. Nicméně i sám Železný krátce po svém nástupu komentoval své možné působení na obrazovce poměrně přízemně. Když se vyjadřoval k seriálu Třicet případů majora Zemana, kterému končí licence v červnu, Železný prohlásil: „Pokud budu i v červnu ředitelem této televize – uvidíme – tak nebudeme kupovat majora Zemana a nebudeme jej ani vysílat.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Vovkovy ambice zeslábly. Je pravda, že je historickou postavou v ovlivňování zákonodárců v oblasti televizního vysílání. Kvůli němu se rušilo v licenčních podmínkách vyžadování lustračního osvědčení pracovníků majících vliv na obsah vysílání. Také otevřel cestu propagaci alkoholu do našich médií a jako jeho Meisterstück bylo oloupení amerických společníků v Nově. Náš stát to za něj zaplatil a to velmi tiše. Jenže to je tak dlouho, že na to nevzpomene ani sám Vovka..

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .