Vítězslav Jandák se objevil v novém seriálu TV Barrandov, dlouhodobě může zvednout zájem o značku

Herecké angažmá poslance sociální demokracie Vitězslava Jandáka, který se po dlouhé době znovu postavil před kameru, zatím nepřilákalo výraznější počet diváků. Sázka na jeho jméno se však může televizi Barrandov vyplatit.

barrandov-vitezslav-jandak-bastardi-4

Nový seriál Bastardi se objevil až po odvysílání konkurenčních seriálů

Z marketingového hlediska je rozhodně správné, že televize Barrandov vsadila na tak výrazné jméno. Přítomnost Vítězslava Jandáka v seriálu může zvednout zájem o toto dílo i mimo obrazovku, a zviditelnit tak nejen značku seriálu, ale i značku televize. To bylo zřejmě skutečným cílem vedení televize Barrandov. Fakt, že premiéru nakonec shlédlo jen něco málo přes 100 tisíc lidí, nemusí být v tomto případě rozhodující.

Počet diváků u obrazovek po 22. hodině je přece jen nižší než v absolutním prime-time, kdy se objevují stěžejní tituly konkurence. Navíc, premiéra nového díla TV Barrandov se odehrála právě v den, kdy většina diváků vyhlížela první z nových dílů Ordinace v růžové zahradě a druhá významná skupina dala přednost seriálu Svatby v Benátkách na TV Prima. Část diváků následně už nemusela být ve stavu sledovat další původní seriál.

Barrandov může i díky Jandákovi posílit

Pro obě strany je přínosné, že se dlouholetý sociálně-demokratický poslanec a někdejší ministr kultury rozhodl připomenout divákům v další herecké roli. V případě premiéry se nicméně projevila nižší síla značky televize Barrandov právě v kombinaci s tím, že seriál následoval bezprostředně po skončení silných konkurenčních titulů. Z tohoto pohledu mohlo vedení televize premiéru přehodnotit a nasadit ji v konkurenčně méně exponovaném čase.

Z tohoto pohledu lze konstatovat, že pokus by se Vítězslav Jandák objevil za srovnatelných podmínek v seriálu jedné ze dvou komerčních televizí, celkový zásah publika by mohl být i desetinásobně vyšší. Je to právě daň za značku TV Barrandov, která pro diváky nemá natolik lákavý „zvuk“ jako Nova nebo Prima. Na druhou stranu, i přítomnost známého politika ve své původní profesi herce může vnímání této značky výrazně posílit.

Vítězslav Jandák v novém seriálu Bastardi z produkce televize Barrandov – fotogalerie

barrandov-vitezslav-jandak-bastardi-1

barrandov-vitezslav-jandak-bastardi-2

barrandov-vitezslav-jandak-bastardi-3

barrandov-vitezslav-jandak-bastardi-4

Fotografie poskytla TV Barrandov.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .