Uvažovaný budoucí ředitel České televize Milan Fridrich nehodlá kandidovat

ct_zed_kavkyŠéf divize Nových médií České televize Milan Fridrich nehodlá kandidovat na post generálního ředitele této instituce. Všechny spekulace ukončil ve svém dnešním prohlášení. Uvedl, že se hodlá soustředit na kreativní práci a nestojí o ryze exekutivní pozici. Fridrich byl jedním z favoritů volby ředitele již za éry odstoupivšího Jiří Janečka.

Vážný kandidát nehodlá kandidovat

V posledních týdnech jsem byl v médiích z různých stran často zmiňován jako vážný kandidát na generálního ředitele ČT, čehož si nesmírně vážím. Je to ocenění výsledků práce na ČT24 a v Nových médiích České televize, které máme se mým týmem za sebou. Všem lidem, kteří mě podporovali a podporují jsem to řekl osobně a nyní tak činím veřejně: V zářijové volbě na nového šéfa ČT jsem se rozhodl po pečlivé úvaze nekandidovat. Já se chci s maximální energií a pokorou dále věnovat tvořivé stránce médií, práci s programem, zprávami a novými platformami. A to buď v České televizi, jejímuž poslání věřím a poslední léta jsem pro ni pracoval jako ředitel zpravodajství a ředitel nových médií nebo jinde, pokud mě už nebude v této instituci zapotřebí,“ uvedl Fridrich ve svém prohlášení.

fridrich_janecekMilan Fridrich (vlevo) nenahradí Jiřího Janečka na pozici generálního ředitele České televize. Foto: Česká televize

Budoucnost Fridricha v ČT závisí od nového managerského týmu

Zejména poslední věta tohoto prohlášení je velice zajímavá a může vyvolat další mediální spekulace. Milan Fridrich byl totiž horkým kandidátem na post šéfa České televize i v předchozí volbě před dvěma lety, kdy poněkud překvapivě zvítězil Jiří Janeček. Ten následně Fridricha odsunul z pozice ředitele zpravodajství a kanálu ČT24 na post ředitele Nových médií. Milan Fridrich tehdy svou kandidaturu nevylučoval, nicméně přihlášku nepodal. Po avizovaném odchodu Jiřího Janečka byl proto právem považován za „korunního prince“ možné volby. Prohlášením, že nehodlá kandidovat chtěl definitivně rozptýlit veškeré spekulace.

Je pochopitelně možné, že v současné politické situaci by nenašel Fridrich dostatečnou politickou podporu. Post generálního ředitele České televize je do značné míry politická funkce, byť je ředitel volen formálně nezávislou Radou ČT. Další budoucnost Milana Fridricha v České televizi tak bude záviset zejména od příštího generálního ředitele a managerského týmu, jež si sebou přivede. Fridrich to nepřímo naznačuje i ve svém prohlášení, kde píše, že se chce i nadále věnovat tvořivé stránce médií, práci s programem a dalším kreativním činnostem buď v České televizi nebo jinde, pokud ho už nebude v této instituci zapotřebí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .