Novu opouští další manažer, šéf kanálů Nova sport a Fanda Marek Kindernay

Odchody významných manažerů z Novy pokračují. Sportovní kanál Nova sport a terestrickou stanici Fanda ze skupiny Nova opouští jejich dlouholetý ředitel Marek Kindernay. V posledních dnech opustili Novu i šéf PR a komunikace Josef Koukolíček a šéf marketingu Ondřej Křivka.

nova-sport-651

O dalším z řady manažerských odchodů informoval včera pozdě večer server Digizone.cz. Ten uvádí, že za odchodem Kindernaye může být významné šetření, které noví šéfové CME a skupiny Nova naordinovali této televizi. Tyto úspory se mají promítnout i do výrazně omezených nákupů sportovních vysílacích práv.

Odchod po dvanácti letech

Marek Kindernay programově formoval Novu sport prakticky od jejího vzniku v roce 2002, tehdy ještě pod názvem Galaxie sport. Stanici zakládal jeho bratr Martin Kindernay, a jako první ji vlastnil a řídil Jiří Hojgr. Atraktivní sportovní stanice se postupně dostala do vlastnictví skupiny PPF a později přímo do skupiny Nova už pod kontrolou CME.

Nova sport dlouhá léta fungovala jako placený kanál s exkluzivními přenosy. Těžištěm vysílání byla dlouhodobě kanadsko-americká hokejová NHL a anglická fotbalová Premier League. Zatímco NHL dominuje programu dodnes, Premier League si už Nova sport nemohla dovolit. Nejprve nedokázala přeplatit rumunskou skupinu Digi TV, v předchozím roce nestačila na slovenskou skupinu Slovak Sport TV.

Nova sport postupně přichází o nejatraktivnější obsah

Stanice se stáhla i z domácí scény, kde produkovala a přinášela i část zápasů hokejové Tipsport extraligy a patrně už nebude usilovat ani o práva na fotbalovou Gambrinus ligu. Význam Novy sport coby placeného kanálu klesá i s tím, jak část atraktivních přenosů přesouvá na volně dostupnou stanici Fanda. Kdysi exkluzivní produkt Nova sport se tak mění na průměr mezi sportovními programy. Navíc naráží na tvrdou konkurenci nejen ze strany Slovak Sport TV, ale i ze strany programů Sport 1 a Sport 2 a atraktivních fotbalových přenosů na neplacené televizi Prima Cool.

Na novou situaci na trhu sportovních kanálů již reagují i někteří významní kabeloví operátoři. Například slovenská pobočka UPC začátkem letošního roku úplně vyřadila Novu sport ze své nabídky a zařadila právě vysílání dvou programů skupiny Slovak Sport TV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: