Trestní oznámení na Jaromíra Soukupa je pro něj reklamou k nezaplacení

Česká televize podala trestní oznámení na generálního ředitele a moderátora TV Barrandov Jaromíra Soukupa. On sám tuto nahrávku na smeč přirozeně využil a ještě vystupňoval své útoky na veřejnoprávní instituci, když jeho televize označila jednání ČT za pokus o cenzuru.

Jaromír Soukup v pořadu televize Barrandov - Týden podle Jaromíra Soukupa

Jaromír Soukup v pořadu televize Barrandov – Týden podle Jaromíra Soukupa

Viděli jste pořady Moje zprávy a Týden podle Jaromíra Soukupa, které televize Barrandov vysílala zhruba před týdnem? Vsadil bych se, že v premiéře rozhodně ne. Předpokládám, že jste tyto pořady shlédli až dodatečně ze záznamu. Řádění šéfa a moderátora televize Barrandov by totiž vůbec nestálo za zmínku – kdyby na něj Česká televize sama neupozornila na jednom ze svých twitterových účtů. A kdyby na něj nepodala trestní oznámení…

Ano, Jaromír Soukup urážel redaktory České televize. Mluvil o nich sprostě. I přesto je reakce vedení České televize neadekvátní a nepochopitelná. ČT nejprve udělala Soukupovi reklamu na sociálních sítích a následně mu ještě dodala munici díky medializaci trestního oznámení.

Televize Barrandov zásadně odmítá pokusy České televize o cenzuru českého mediálního prostředí. A zároveň vyzývá vedení této veřejnoprávní stanice, aby konečně sjednalo pořádek ve svém zpravodajském oddělení, které podle všeho získalo pocit, že právě ono je povoláno k tomu určovat, co se v Česku smí vysílat a co ne,“ uvedla TV Barrandov a připojila několik obsáhlých citací Jaromíra Soukupa.

Další slova nejsou potřeba. Jaromír Soukup si účinnější reklamu snad ani nemohl přát.

ještěže nejsme v USA. Kdyby Soukup útočil na redaktory ČT stylem, jakým američtí komici útočí na tamního prezidenta a jeho rodinu, dočkali bychom se ještě peprnějších výrazů. To by éterem létala přirovnání typu „piece of s*it“ nebo „feckless cu*t„.

Třeba se jednou dočkáme i toho… stačí ještě několik dobře míněných trestních oznámení.

Názor původně vyšel na webu TVKOMPAS.cz. Převzato se souhlasem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .