Tenisový Wimbledon se stěhuje z Novy sport na Eurosport

Česká verze Eurosportu bude v následujících 4 letech vysílat přenosy z tenisového turnaje Wimbledon exkluzivně na českém i slovenském trhu. Doposud byla většina přenosů dostupná na programech Nova sport, nyní se všechny zápasy stěhují výhradně na Eurosport. Sportovní značka skupiny Discovery tak nabídne všechny čtyři grand slamové turnaje sezóny na svých dvou programech a přinese další porci přenosů i na OTT platformě Eurosport Player.

wimbledon-651

Hned zkraje roku jde o jednu z nejlepších zpráv, jakou můžeme poslat k českým sportovním fanouškům. Jsou to totiž grandslamové turnaje, kde se píše tenisová historie. Okruhových turnajů jsou desítky, těch menších stovky, žebříčky se mění každý týden. Ale je to čtyřikrát do roka, kdy na výsledku záleží nejvíc. Jsem ráda, že náš nadšený i zkušený tenisový tým provede diváky všemi turnaji velké čtyřky. Eurosport se tak stává opravdovým domovem tenisu,“ uvedla Lucie Bayer, která zastává pozici Senior Manager Distribution Sales & Business Development pro český a slovenský trh.

Eurosport již na podzim minulého roku uzavřel víceletou dohodu s ATP Tour pro Českou republiku a Slovensko. Od roku 2021 bude vysílat sérii 41 turnajů ATP Tour. Eurosport nabídne divákům 9 turnajů ATP Masters 1000, 13 turnajů ATP 500 a 17 turnajů ATP 250, v závěru sezóny také Nitto ATP Finals.

Na exkluzivní tenisové přenosy se zaměřují i čeští operátoři placené televize DIGI TV a O2 TV. Klienti DIGI TV mají k dispozici obrovskou porci zápasů mužů z okruhu ATP a diváci O2 TV mohou sledovat podobně širokou nabídku přenosů ženského tenisu WTA.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .