IPTV místo DVB-T2? Srovnání nejlevnějších balíčků s HD programy

Blíží se vypnutí prvních DVB-T vysílačů v Praze a středních Čechách. Operátoři placené televize podle očekávání přišli s různými nabídkami, kterými chtějí motivovat anténní diváky k přechodu na IPTV za velmi výhodných podmínek. Společným znakem většiny nabídek je HD rozlišení v ceně, možnost zpětného zhlédnutí, vzdálené nahrávání a pochopitelně i možnost přeskakování reklam v již odvysílaných případně nahraných pořadech.

IPTV přináší divákům nové možnosti. Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

IPTV přináší divákům nové možnosti. Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Přinášíme vám podrobný přehled nejlevnějších televizních balíčků od 5 operátorů. Balíčky obsahují nejžádanější televizní programy včetně stanic v HD rozlišení. Tyto nabídky jsou ideální alternativou k anténnímu příjmu DVB-T2.

Se zvýhodněnými nabídkami pro diváky přišli zatím 4 operátoři, konkrétně O2 TV, T-Mobile TV, DIGI TV a KUKI TV. Do tohoto výčtu lze zařadit i Skylink, který dlouhodobě nabízí balíčky základních programů za podobné ceny. Každý z operátorů má jinou skladbu základních i prémiových programů. Společným znakem je nízká měsíční cena v rozmezí 99-149 korun. Jednotlivé tarify jsme pro vás porovnali a lze konstatovat, že ve všech případech jde o velmi výhodnou alternativu k DVB-T2.

Poznámka: Jednotliví operátoři dávají ke svým nabídkám různé promoakce nebo krátkodobé volné vysílání určitých programů. Pro účely srovnání však použijeme fixní ceny produktů bez krátkodobých slev nebo akcí.

Nejlevnější balíčky s nejžádanější TV programy

Pořadí je sestaveno podle počtu stanic v HD rozlišení a celkového počtu stanic. Dalším kritériem je standardní měsíční cena. Nabídka O2 TV Modrá je umístěna na konci z důvodu, že nelze objektivně určit cenu vzhledem k tomu, že se televizní balíček neprodává samostatně.

Srovnání nejlevnějších nabídek IPTV operátorů zahrnujících nejžádanější TV programy ve standardním i HD rozlišení. Zdroj: TVKOMPAS.cz

Srovnání nejlevnějších nabídek IPTV operátorů zahrnujících nejžádanější TV programy ve standardním i HD rozlišení. Zdroj: TVKOMPAS.cz

Televizní nabídka O2 TV Modrá

Společnost O2 TV představila nový televizní tarif Modrá, který lze pořídit za zvýhodněnou cenu pouze v kombinaci s pevným internetovým připojením od O2. Celkem klient zaplatí 499 Kč měsíčně, přičemž může využít zvýhodněnou nabídku v prvních 6 měsících. Nabídka O2 TV sice uspokojí průměrného diváka, který má zájem o základní programy v HD kvalitě. Celkem O2 TV Modrá nabízí 34 programů z toho 22 v HD. Zpětné zhlédnutí je standardních 7 dní.

Nabídka neobsahuje sportovní programy pod značkou O2. Je určena jako přímá alternativa k anténnímu příjmu. Navíc, celý balíček lze pořídit pouze v kombinaci s internetem od O2, což je omezení, které jiní operátoři nemají. Vzhledem k tomu je nabídka výhodná pouze pro ty, kdo mají doma O2 Internet.

V případě, že máte internet od jiného operátora, vyplatí se vám jiné balíčky O2 TV, které se základními programy začínají na 399 korunách měsíčně pro více zařízení a obsahují i O2 TV Sport a přidružené kanály. V případě, že si vystačíte s příjmem jen na jednom zařízení pak zaplatíte 299 Kč.

Plusy: základní programy ČT, Nova, Prima v HD rozlišení
Mínusy: televizní balíček nelze pořídit samostatně
Cenový poměr: nelze stanovit, jelikož balíček se prodává pouze v kombinaci s internetovým připojením

Služba T-Mobile TV přináší tarif XS

Jako přímá reakce na vypínání DVB-T se na trhu objevil zvýhodněný televizní tarif od T-Mobile. Operátor si stanovil rychlý růst počtu klientů placené televize. Pro svůj nejlevnější TV balíček však stanovil mírně vyšší cenu než je u podobných produktů obvyklé. Televizní nabídka T-Mobile XS dlouhodobě vychází na 149 korun za měsíc.

Celkem je v balíčku 40 programů, z toho 26 v HD. K dispozici je rovněž zpětné zhlédnutí na 7 dní. Operátor může diváky přilákat krátkodobou cenovou akcí nebo občasným zařazením některých programů z vyšších nabídek v rámci proma.

Plusy: základní programy ČT, Nova, Prima trvale v HD kvalitě
Cenový poměr: 3,73 Kč měsíčně za každý program

Foto: fotobanka Thinkstock

Foto: fotobanka Thinkstock

KUKI start nabízí dobrou cenu, ale chybí HD rozlišení

Alternativu pro anténní diváky má dlouhodobě i operátor KUKI TV. Jeho nabídka Kuki start přináší víc programů než O2 TV Modrá nebo T-Mobile TV XS, ale zcela opomíjí HD programy a další vymoženosti IPTV. Divák tedy dostane k dispozici 42 programů, ale všechny pouze v nižším rozlišení. Nahrávání pořadů nemá k dispozici, ale může využít zpětné zhlédnutí alespoň za posledních 24 hodin. Konkurence přitom nabízí ve všech případech 7 dní.

Díky spolupráci s různými menšími poskytovateli internetu však můžete Kuki start dostat k internetovému připojení i zdarma. Jinak lze službu pořídit samostatně za měsíční cenu 100 Kč.

Plusy: konkurenceschopná cena
Mínusy: zpětné zhlédnutí je omezeno pouze na 24 hodin, chybí HD rozlišení
Cenový poměr: 2,38 Kč měsíčně za každý program

Skylink LIVE TV konkuruje nejnižší cenou

Internetová televizní služba od Skylinku patří mezi nejmladší podobné služby. Operátor ji prvotně spustil jako doplněk k satelitní televizi, nyní ji však nabízí i samostatně. Její největší výhodou je nejnižší cena ze všech srovnávaných nabídek, nejnižší je však i počet poskytovaných programů. Za 89 Kč měsíčně získá divák 31 programů, z toho 22 v HD rozlišení. K dispozici je rovněž 7denní archiv pořadů a dlouhodobé promo několika programů z vyšších balíčků, které se každý měsíc obměňují.

Tímto způsobem například Skylink zpřístupňuje svým klientům vybrané dokumentární nebo sportovní programy. Zároveň pod značkou Skylink 7 vysílá svůj vlastní promokanál. V rámci tohoto vysílání lze sledovat celé programové bloky vybraných placených stanic. Díky tomu se můžete dostat i k obsahu, který je nad rámec základního balíčku DIGITAL. Skylink dále nabízí i mírně dražší balíček SMART, kde může rovněž konkurovat cenou, jelikož za 166 Kč měsíčně dává divákovi 48 programů, z toho 27 v HD.

Skylink zatím nenabízí svým divákům brandované IPTV boxy. Službu Skylink LIVE TV však umožňuje sledovat v Tesla Mediaboxu s operačním systémem Android. Standardně lze televizní programy sledovat na PC, na mobilu nebo tabletu případně v chytrých televizorech značek LG a Samsung.

Plusy: Druhý nejlepší poměr ceny a výkonu
Cenový poměr: 2,87 Kč měsíčně za každý program

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Chytrá anténa od DIGI TV

Jako poslední jsme si záměrně nechali službu Chytrá anténa od operátora DIGI TV. Tato nabídka si zaslouží samostatné srovnání, jelikož nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu. Za 100 korun měsíčně získá divák až 70 TV programů a z toho 30 v HD. To je zdaleka nejvíc HD programů v této cenové hladině.

V rámci programové nabídky jsou trvale k dispozici sportovní stanice Arena sport 1 a Arena sport 2 (obě v HD rozlišení), které za tuto cenu nenabízí žádný jiný operátor. A příznivci obsahu pro dospělé mohou rovněž sledovat kanál Dorcel TV, který operátor rovněž nabízí dlouhodobě.

V rámci promo období lze sledovat i prémiový sportovní program DIGI Sport 2 HD, který operátor garantuje všem klientům minimálně na 6 měsíců. Pro úplnost dodejme, že nabídka obsahuje zpětné zhlédnutí za posledních 7 dní a dlouhodobá cena při pořízení balíčku bez internetu je na úrovni 100 Kč.

A celou televizní nabídku lze mít úplně zdarma, pokud si ji pořídíte v kombinaci s pevným internetem od DIGI CZ za 499 Kč měsíčně. Tento internet nabízí DIGI TV ve spolupráci s CETINem.

Plusy: Nejlepší poměr ceny a výkonu, nejvíc programů v HD rozlišení
Cenový poměr: 1,43 Kč měsíčně za každý program

Poznámka: Článek původně vyšel na webu TVKOMPAS.cz. Převzato se souhlasem.

Autor článku:

Komentáře (6)

  1. esquire

   Kazdy neni tak nenarocny a nechce sledovat dobrovolne reklamy…

  2. JiriSedivy

   Každý není spíš tak blbej aby platil jen proto aby sledoval HD. Protože ty stejné reklamy jako zdarma v DVBT budou i placené v HD.

  3. esquire

   No je rozdil cumet na zivy vysilani s reklamami nebo si pustit cokoli zpetne a reklamy preskocit. Prijde mi normalni platit za TV stejne jako za jine veci. To, ze se tu z placeni za TV stalo skoro sproste slovo, je velka chyba!

 1. zajo3

  Nech urobia zákon, aby verejnoprospešné DVB-T/T2 a DAB+ cez anténu boli pre obyvateľstvo zdarma a v DVB-T/T2 s povinnosťou vysielania v HD zdarma a nech je to podmienené pridelením licencie. A je to vybavené…

 2. Harry

  Sledování reklamy v TV taky není zdarma, dyť se právě ta reklama platí ve výrobcích. Přijde mi taky normální platit za TV, za kvalitu. Platím si HBO GO, Netlix – měsíčně to není taková darda, jak by se zdálo, vlezu se do 300 měsíčně (10 Kč denně) – pět rohlíků. A můžu si pustit kdykoli a cokoli.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .