Televizní Vánoce: nejzajímavější programové tipy letošního roku

Vánoční program českých televizí je už tradičně bohatý. Abychom vám usnadnili orientaci, vybrali jsme pro vás několik zajímavých domácích i zahraničních titulů, které byste si neměli nechat ujít v letošní nabídce českých televizí.

Televizní Vánoce. Ilustrační foto Shutterstock.com

Televizní Vánoce. Ilustrační foto Shutterstock.com

Program ČT 1 má letos v programu ještě tři nové pohádky

První letošní pohádku Nepovedený čert pro neslyšící děti uvedla Česká televize už několik dní před hlavním vánočním vysíláním. Program ČT 1 v nejbližších dnech však bude plný tradičních pohádek a diváci se mohou těšit ještě na tři premiéry.

Pohádku Pravý rytíř odvypráví Česká televize na Štědrý večer. V neděli večer se objeví Slíbená princezna. Tato pohádka vychází z tradičního českého motivu. V pondělí 26. prosince přijde na řadu romantický příběh Zázračný nos. Štědrý večer bude i ve znamení Tří oříšků pro Popelku a tradičně i filmu Pelíšky.

Rozmanitý program přinesou i další kanály České televize – především ČT 2, ČT :D a ČT art. Dvojka se tradičně soustřeďuje na dokumenty a publicistiku. Déčko přinese speciální vydání Studia Kamarád a několik animovaných filmů s vánoční tematikou. ČT art má v programu Vánoční koncert z Valdštejnského paláce nebo Nejoblíbenější koledy.

Nova má Princeznu se zlatou hvězdou i Pretty Woman

Na Štědrý den potěší diváky roztomilý myší kožíšek v Princezně se zlatou hvězdou a dospělé diváky rozněžní romantický filmy Pretty Woman. V programu je i česko-slovenská pohádka Nebojsa. V neděli večer bude k vidění jedna z nejpopulárnějších pohádek S čerty nejsou žerty. Nová láká i loňskou pohádku Tři bratři v režii Jana Svěráka v hlavních rolích s Tomášem Klusem, Vojtou Dykem a Zdeňkem Piškulou. Její reprízu uvede v pondělí 26. prosince večer.

Americká vánoční atmosféra na Primě ve filmech Sám doma 1 a 2

Televize Prima vsadila o Vánocích na filmovou klasiku. V sobotu mohou diváci shlédnout první díl filmu Sám doma a bezprostředně poté i romantickou komedii Duch s Patrickem Swayzem a Demi Moore. V neděli večer přijde na řadu vánoční atmosféra New Yorku ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. V pondělí večer uvede Prima film Dračí princ, v úterý přijde na řadu titul Třetí princ.

Momentka z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Momentka z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Vánoce s TV Barrandov s německými i americkými filmy

Štědrý den na televizi Barrandov servíruje řadu německých rodinných i romantických filmů, zmiňme Dokonalé Vánoce, Anděl hledá lásku či Nezvěstná. Fanoušci Karla Gotta se mohou těšit na komponovaný pořad „Všechny lásky Karla Gotta“, prostor dostane také repríza pořadu Honzy Musila s názvem Nebezpečné vztahy a soutěže Kdo to ví?.

Hlavní vysílací čas vyplní Láska na druhý pohled, americká komedie z roku 2009. Speciálním svátečním hostem Exkluzivu Kateřiny Brožové bude herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová. Ve 22:20 na diváky čeká Vlasta Burian ve filmu U pokladny stál…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .