Televizní aplikace je v hledáčku regulační rady, musí podat vysvětlení

Mobilní aplikace TV2Go, která zprostředkuje televizní vysílání hlavních českých, slovenských a vybraných rakouských programů by měla podat vysvětlení regulační radě ohledně smluvního zajištění své služby. TV2Go momentálně neobsahuje kanály Novy ani Primy.

TV2Go: Úvodní obrazovka (vlevo) a přehled stanic

TV2Go: Úvodní obrazovka (vlevo) a přehled stanic

Aplikace pro kabelové společnosti bez vlastní mobilní aplikace

TV2Go se logicky dostala do hledáčku RRTV poté, co začala nabízet služby mobilní televizní aplikace třem partnerským operátorům. Aplikaci vyvinula brněnská společnost Itself, a funguje jako alternativa pro menší kabelové operátory, kterým se nevyplatí investovat do vývoje vlastní televizní aplikace.

Službu TV2Go si prozatim mohou objednat pouze klienti tří kabelových operátorů – Selfnet, JON.cz a CenTrio. Všichni zmínění kabeloví operátoři mají smlouvy s televizními společnostmi ohledně šíření jejich kanálů. Z tohoto pohledu by tedy nic nemělo bránit zpřístupnění těchto programů pro klienty v rámci mobilní aplikace.

tv2go

Kabelová televize pro mobilní telefon i prohlížeč. Čím překvapí aplikace TV2Go?

Vedle UPC Horizon a O2TV Go se o přízeň uchází mobilní aplikace s kompaktnějším pojmenováním TV2Go.eu. Umožňuje sledovat 23 českých, slovenských a rakouských programů na mobilu, tabletu a PC. Na rozdíl od služby TV4You, jejíž doména byla začátkem tohoto roku soudem zablokována, má TV2Go dohodu s jednotlivými televizemi ve své nabídce. Díky tomu může divákům zprostředkovat například i vysílání filmového kanálu Filmbox, a v rámci její teritoriální působnosti jsou k dispozici i slovenské a rakouské stanice.

Televizní aplikace jsou předmětem konkurenčního boje

Rostoucí konkurence na trhu mobilních aplikací nutí Radu pro rozhlasové a televizní vysílání k tomu, aby se podívala na zmluvní vztahy jednotlivých operátorů s televizemi. Plný souhlas od televizí k jejich šíření v rámci mobilních aplikací má prozatím jen společnost O2, která provozuje aplikaci O2TV Go, a rovněž UPC se svou aplikací Horizon. Pouze u těchto operátorů nedochází k žádným veřejným sporům s největšími televizními společnostmi.

V případě aplikace tv2go je situace poněkud jiná. Nova s Primou si vymohly stažení všech svých programů z nabídky tv2go až do doby než se právní situace vyjasní. Společnost Itself, která aplikaci tv2go vyvíjí a provozuje má do dvou týdnů podat vysvětlení regulační radě. Stejná povinnost se týká i provozovatelů kabelových sítí Selfnet, JON.cz a CenTrio. Právě tyto kabelové společnosti aktivně nabízejí aplikaci tv2go svým klientům.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: