Televize Seznam nebude klasickou televizí – chce být interaktivní

Řadu překvapení si plánovaný „informačně-zábavný“ program Seznam.cz TV připravil na tiskovou konferenci. Tím největším je uvolněná kapacita v celoplošném multiplexu 3. Program se tak dostane prakticky do všech domácností. Televizi bere Seznam jen jako jednu z distribučních platforem, nabízet chce zejména „nezávislost a kvalitu“.

Zuzana Hodková ve studiu, autor: Televize Seznam

Zuzana Hodková ve studiu, autor: Televize Seznam

Společnost Seznam.cz spustí už tento pátek 12. ledna Televizi Seznam. Od počátku bude dostupná po celém území České republiky v celoplošném multiplexu 3 Českých Radiokomunikací a u všech významných kabelových, satelitních a IPTV operátorů (UPC, Skylink, O2 TV, DigiTV, T-Mobile a dalších 15, diváci O2 budou mít přístup do archivu Stream.cz. Televize Seznam využije prezidentských voleb, odstartuje právě v den konání prvního kola voleb hlavy státu.

Máme spoustu obsahu, hledáme další distribuční kanály

Ke spuštění vlastního televizního kanálu nás vedl fakt, že v Seznamu vyrábíme spoustu kvalitního video obsahu. Vedle Seznam Zpráv a Stream.cz tak přidáváme další platformu, na které ho lidé mohou sledovat,“ říká Pavel Zima, místopředseda představenstva a ředitel pro exekutivu a komunikaci společnosti Seznam.cz.

Dodává zároveň, že: „O vlastním televizním kanále jsme začali poprvé uvažovat loni v létě. Víme, že i přes půlroční tvrdou a usilovnou práci na něm bude i nyní stále co vylepšovat. Nechceme ale další rok vysílat tzv. do zdi, když víme, že kvalita obsahu je na takové úrovni, že si ho můžeme dovolit pustit mezi diváky.

Programové schéma Televize Seznam

Programové schéma Televize Seznam

Televize Seznam má prime-time mezi 18. a 23. hodinou

Televize Seznam je projekt, který razí cestu „mezi internetem a televizí“, televizi chce Seznam dělat „internetově, což znamená interaktivně“ . Na to navazuje i televizní grafika. Jak uvedl Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a TV, „Zadání pro grafické studio Oficina byl, aby on-air grafika evokovala digitální prostředí. Chtěli jsme se vyhnout šablonovité grafice.“

První premiérou dne bude Ráno na gauči, pásmo zpravodajství a rozhovorů odstartuje v 7.00 a potrvá šedesát minut. Další zpravodajská relace odstartuje v 9, 12 a 14. Premiérové pásmo pokračuje až od 18.00 Večerními zprávami. Večery a víkendy přinesou seriálovou tvorbu Stream.cz. Seznam na tiskové konferenci slíbil, že diváci budou moci zhlédnout dnes již legendární Kancelář Blaník.

Seznam nepočítá, že by Televize Seznam byla v zisku hned v prvním roce. Výsledky ovšem vidí slibně, zájem inzerentů a agentur je velký. Navíc už nyní je původně internetový projekt Seznam Zprávy je v zisku. Televizi bere jako další distribuční kanál stávajícího obsahu.

Televize Seznam bude v průběhu celého dne kombinovat proud aktuálního zpravodajství a autorských pořadů. „Vsadili jsme na původní český obsah, který diváci najdou jen u nás. Formát naší televize se odlišuje od tradičního modelu zpravodajských stanic, v programu se střídají živá interaktivní studia a kvalitně, do hloubky zpracované příběhy, fenomény a kauzy ve formě delších pořadů,“ říká Jakub Unger.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .