Seznam.cz TV spustila zkušební vysílání. Jak ji naladíte?

Nová informační televize Seznam.cz TV odstartuje v pátek 12. ledna v 7:00 hodin. Už nyní zkušebně vysílá a můžete si ji v předstihu naladit. Nová televize bude mít celoplošné pokrytí na klasickou anténu. Vysílá přes satelit i v kabelovkách.

Modré studio, z něhož se vysílá například pořad Duel, autor: Martin Petera

Modré studio, z něhož se vysílá například pořad Duel, autor: Martin Petera

Jak naladit Seznam.cz TV na běžnou anténu?

Nová televize od Seznamu překvapivě spustila vysílání v multiplexu 3, který provozuje dceřiná společnost Českých Radiokomunikací. Seznam.cz TV vysílá ve stejné síti jako například televize Prima love, Prima ZOOM, Prima MAX, Barrandov PLUS nebo Kino Barrandov. Pokud máte k dispozici tyto stanice, budete moci bez problémů sledovat i program Seznam.cz TV.

K úspěšnému sledování nové televizní stanice budou někteří diváci muset přeladit svůj set top box. Původně se předpokládalo, že Seznam.cz TV využije kapacitu, na které předtím vysílala Česká televize a její programy ČT :D a ČT art. Jak ale serveru RadioTV.cz řekla tisková mluvčí ČT Karolína Blinková, stanice ČT :D a ČT art zůstávají v multiplexu 3 i nadále. Pro diváky České televize se tedy nic nemění.

U některých přijímačů se může nová televize od Senzamu objevit automaticky. Pokud vám ale nový program nenaskočil, zkuste provést automatické ladění přijímače nebo set top boxu.

Seznam.cz TV postupně zařazují kabeloví a satelitní operátoři

Zařazení nové televize do svých nabídek potvrdila řada kabelových a satelitních operátorů, včetně největších skupin – kabelové televize UPC a O2TV, satelitní televize Skylink (základní balíček Digital) a DIGI CZ a různých menších kabelových nebo internetových operátorů.

Co bude vysílat Seznam.cz TV?

Obsahově by měla nová televize přinášet pravidelné bloky zpravodajských relací a publicistických pořadů, doplněné dokumentární a dramatickou tvorbou umístěnou mezi základními prvky vysílání.

Licenční podmínky dále specifikují programovou skladbu v následujících blocích: živé zpravodajské relace, interaktivní tématická studia, premiéry publicistických pořadů, vybraný obsah ze Stream.cz, publicistika, životní styl, zábava a obsahové promo služeb Seznamu.

Další podrobnosti o pořadech Seznam.cz TV přineseme v nejbližších dvou dnech. Oficiální zahájení vysílání proběhne v pátek 12. ledna ráno v 7:00.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      Nakonec se ukázalo, že Déčko a Art v muxu 3 zůstávají i v dalších regionech. Informaci jsme doplnili do článku, děkujeme za upřesnění.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .