Televize JOJ dnes uvede další původní seriál, českým divákům jej však neukáže

Slovenská televizní skupina JOJ se dnes pochválila uvedením dalšího původního seriálu, který navíc unikátně nasazuje do letní sezony. Nový titul Pravá tvár ale uvidí pouze diváci na Slovensku. Volně dostupná JOJ Family v ČR jej nenasadí.

Postavy nového seriálu TV JOJ Pravá tvár. Zdroj: prezentace TV JOJ

Postavy nového seriálu TV JOJ Pravá tvár. Zdroj: prezentace TV JOJ

JOJ na své české stanici vysílá večer cyklus České seriálové legendy, v rámci něhož uvede závěr seriálu Druhý dech. Jedná se už minimálně o druhý titul vlastní dramatické tvorby, který se k českým divákům nedostane. JOJ totiž v ČR nevysílá ani obnovený seriál Panelák.

Televize v tiskové zprávě neupřesnila. proč tyto dva tituly v ČR vynechala. Jedním z vysvětlení může být fakt, že je nechce zpřístupnit slovenským divákům v přihraničí. Hlavní verze JOJ totiž vysílá víc reklamy a má zájem na tom, aby diváci sledovali její původní tvorbu právě na hlavním programu určeném pouze pro Slovensko.

Generální ředitel skupiny JOJ Marcel Grega si v několika veřejných vystoupeních postěžoval, že přeshraniční volný příjem JOJ Family na Slovensku je pro tuto televizi z komerčního hlediska problém. Nevyloučil dokonce ani možné zpoplatnění JOJ Family na českém trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .